Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GDDKiA wybuduje w Raciborzu ciąg rowerowo-pieszy za ponad 9 mln zł

Facebook Twitter

GDDKiA zainwestuje w poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w Raciborzu. Za ponad 9 milionów powstanie tam ciąg rowerowo-pieszy.

GDDKiA

Za kwotę ponad 9,2 miliona złotych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach wybuduje w Raciborzu ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż drogi krajowej numer 45. Łącznie inwestycja obejmie odcinek o długości prawie 1,5 km zlokalizowany w południowej części wsi Rudnik i w północnej części Raciborza.

W ramach inwestycji zaprojektowano budowę ciągu pieszo-rowerowego po lewej stronie drogi krajowej na odcinku ul. Kwiatowej i częściowo ul. Kozielskiej oraz budowę chodnika w obrębie zatok autobusowych, przebudowę istniejących zatok autobusowych w rejonie skrzyżowania z ul. Podmiejską oraz budowę dwóch nowych przystanków. Część z nich będzie oświetlona. Wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa.

Wyznaczenie nowych przejść dla pieszych – wraz z ich oświetleniem – umożliwi bezpieczne przekraczanie jezdni, bo głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, zarówno pieszych, jak i kierowców

-podkreślają w GDDKiA w Katowicach.

GDDKiA wybuduje nowy chodnik i ścieżkę rowerową w Raciborzu

Fot. GDDKiA w Katowicach

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj