Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GKS Jastrzębie rozpoczął przygotowania [WIDEO]

Facebook Twitter

Piłkarze GKS-u Jastrzębie wrócili do treningów. W środę (08.01) zespół rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Zawodnicy spotkali się na boisku treningowym przy ulicy Kościelnej. W zajęciach wzięło udział 25 piłkarzy. W jakiej są formie po zimowej przerwie?

Fot. gksjastrzebie.com

Mówi obrońca GKS-u, Michał Bojdys:

W formie i kondycji raczej dobrej. Gdzieś te rozpiski już mamy od dwóch tygodni także forma jest, teraz będziemy ją szlifować przez te dwa obozy, w Rybniku przez dwa miesiące ciężkiej pracy. Humory dopisują- jak widać, gdzieś tam się za sobą stęskniliśmy przez te dwa tygodnie, czy nawet trzy. Odpoczęliśmy i cieszę się, że już jesteśmy z powrotem, do pracy wracamy.

Michał Bojdys, obrońca GKS-u Jastrzębie

„Cieszymy się, że wróciliśmy do treningów, teraz musimy dobrze trenować, bo mamy swoje cele”- dodaje bramkarz GKS-u, Mariusz Pawełek:

Jest głód- to najważniejsze. Ze zdrowiem wróciliśmy, to też jest bardzo ważne. Czeka nas dużo pracy. Ja bym chciał, żebyśmy jak najwięcej punktów zrobili. Cel-celem, wiemy, o co gramy. Każdy z nas ma jakieś tam marzenia, każdy chce coś tam w CV jeszcze mieć. Nie będę tutaj niczego gwarantował, bo to jest piłka i po prostu liczy się drużyna, liczy się team i bez tego „team spiritu” nic nie możemy sami ewentualnie zrobić.

Mariusz Pawełek, bramkarz GKS-u Jastrzębie

„Przygotowania będą jak zawsze intensywne, trzeba zbudować dobrą formę na drugą część tego sezonu”- dodaje trener GKS-u, Jarosław Skrobacz:

Ten tydzień do końca poświęcony na testy na badania. W Przyszłym tygodniu już normalne zajęcia z coraz większymi obciążeniami. Dwa sparingi już w przyszłym tygodniu. Kolejny tydzień w Rybniku-Kamieniu. Do końca stycznia myślę, że ta praca będzie taka bardzo mocno ukierunkowana na ogólny rozwój i na taki wytrzymałościowo-siłowy trening. W lutym trenować będziemy pod kątem szybkości, pod kątem mocy i taktyki, także tego czasu nie ma za dużo, więc na pewno bardzo szybko to przeleci.

Trening GKS-u Jastrzębie

Przypomnijmy, że drużynę opuścił napastnik Jakub Wróbel, który przeniósł się do ekstraklasowego ŁKS-u Łódź. W zespole są już nowi zawodnicy:

Jest z nami stara/nowa twarz Daniel Szczepan. Chłopak nasz, który chce u nas grać. Wcześniej też zawsze byliśmy zadowoleni z jego postawy, więc liczę na to, że godnie zastąpi Kubę Wróbla- na pewno „Szczepka” na to stać. Na dzisiaj jest z nami Mateusz Słodowy, to też chłopak z regionu, znany, z przeszłością nie tak bardzo odległą, ale jednak w tej ekstraklasie rozegrał też kilkanaście spotkań, więc myślę, że to też taka ciekawa postać. Przejrzymy mu się przede wszystkim, jak to wygląda pod kątem zdrowia, pod kątem fizycznym.

Nie wykluczam, że do zespołu dołączą jeszcze inni zawodnicy

-dodaje trener Skrobacz.

Jarosław Skrobacz, trener GKS-u Jastrzębie

W okresie przygotowawczym zespół rozegra 10 sparingów, pierwszy już w środę 15 stycznia przeciwko MKS-owi Kluczbork a trzy dni później z najatrakcyjniejszym dla kibiców przeciwnikiem, którym będzie mistrz Polski, Piast Gliwice. Inauguracja rundy wiosennej pierwszej ligi w ostatni weekend lutego, pierwszy mecz GKS Jastrzębie zagra na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.

Kadra GKS Jastrzębie na pierwszym treningu:

Bramkarze: Grzegorz Drazik, Mateusz Kurzanowski, Leonid Otczenaszenko, Mariusz Pawełek.

Obrońcy: Michał Bojdys, Dawid Gojny, Kacper Kawula, Dominik Kulawiak, Daniel Liszka, Oskar Mazurkiewicz, Mateusz Słodowy, Kamil Szymura.

Pomocnicy: Farid Ali, Kamil Jadach, Bartosz Jaroszek, Wojciech Łaski, Marek Mróz, Łukasz Norkowski, Patryk Skórecki, Dominik Szczęch, Damian Tront.

Napastnicy: Kamil Adamek, Maciej Gaszka, Daniel Szczepan, Adam Żak.

Zobacz wideo z treningu piłkarzy GKS-u Jastrzębie:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj