Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Góralski rap w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Istebna” [WIDEO]

Facebook Twitter

Członkowie Zespołu Regionalnego „Istebna” na co dzień tańczą i śpiewają. Po raz pierwszy w prawie 120 letniej historii zespołu podjęli się niezwykłego wyzwania, które było odpowiedzią na nominację do akcji #hot16challenge2, tworząc góralski rap.

Zespół Regionalny "Istebna"

Cel jest szczególny więc podjęliśmy wyzwanie, jednocześnie zachęcamy do wspierania polskiej służby zdrowia. Do kolejnego wyzwania nominowaliśmy naszego księdza wikarego z Jaworzynki Łukasza Lacha, Zespół Regionalny „Magurzanie” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”.

– informuje zespół.

Zespół Regionalny „Istebna” to prawdopodobnie najstarszy zespół folklorystyczny w Polsce. Jego historia sięga aż 1901 roku. Jest laureatem wielu nagród m.in. Nagrody im. Oskara Kolberga. Zespół występował dla samego cesarza Franciszka Józefa w Wiedniu. Na przestrzeni prawie 120 lat tańczył na scenach całej Polski jak i w Europie, a także w Algierii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Mongolii, Jordanii, a także trzykrotnie w Chinach, w Australii oraz w Brazylii. W 2019 roku na zaproszenie ambasady RP w New Delhi zespół koncertował w Indiach i Nepalu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj