Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

I kolejne potrącenie na pasach w regionie. To już jakaś plaga

Facebook Twitter

 W środę (13.11.) kwadrans przed 18.00 na ulicy Pszowskiej w Pszowie kierujący daewoo jadąc w kierunku Wodzisławia potrącił kobietę, która przechodziła po prawidłowo oznakowanym przejściu dla pieszych.

71- latka z urazem głowy i barku, trafiła do szpitala w Wodzisławiu. 37-latek, który nie zachował ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych stracił prawo jazdy. Ze względu na uszkodzenia pojazdu, zatrzymano mu także dowód rejestracyjny.

Tymczasem w Gliwicach na ulicy Dworcowej, także wczoraj (13.11.) około godziny 19.00 doszło do potrącenia osoby niepełnosprawnej. Poruszająca się na wózku inwalidzkim 20-latka oraz jej opiekun znajdowali się akurat na oznakowanym przejściu, na trójpasmowej jezdni. Kolejne samochody zatrzymywały się, by ich przepuścić, nie zrobiła tego kierująca volkswagenem transporterem kobieta. Pokrzywdzona trafiła do szpitala, a policjanci zatrzymali prawo jazdy 52-letniej mieszkance Gliwic.

Dziś (14.11.) na ulicach całego regionu policja prowadziła akcję NURD, zwracając uwagę na to, że niechroniony uczestnik ruchu drogowego- pieszy, rowerzysta- w zderzeniu z samochodem nie ma żadnych szans! Za policją apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości samochodu do warunków panujących na drodze a pieszych o bezwzględne używanie elementów odblaskowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022