Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Industriada na familokach! Kobiety podzieliły się swoimi wspomnieniami

Facebook Twitter

W ubiegłym roku po raz pierwszy zabytkowe osiedle w Czerwionce znalazło się na Szlaku Zabytków Techniki. W tym będzie podobnie, a bogaty program będzie przygotowany z myślą o rodzinach.

Z Hanną Piórecką- Nowak rzecznikiem Urzędu Miasta w Czerwionce-Leszczynach rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Zauważyliśmy, że Industriada przyciąga przede wszystkim rodziny z dziećmi, dlatego przygotowaliśmy mnóstwo gier, zabaw, konkursów i warsztatów. Bardzo serdecznie polecam właśnie te warsztaty. Niezwykle modne obecnie warsztaty „Ogród w słoiku”, warsztaty malowania toreb zakupowych, warsztaty decoupageu, warsztaty ceramiczne, jadalne obrazki.

Wydarzeniem podczas tegorocznej Industriady w Czerwionce- Leszczynach będzie bez wątpienia przedstawienie „Żywoty Świętych Osiedlowych” Teatru Śląskiego w Katowicach:

„Żywoty Świętych Osiedlowych” to jest książka Lidii Amejko, została wzbogacona o autentyczne historie naszych mieszkańców. Te historie głównie opowiedziane są przez kobiety, mieszkanki osiedla. W tym roku Industriada kobietom oddaje głos. Kobiety podzieliły się swoimi wspomnieniami, przemyśleniami i anegdotami rodzinnymi. Wszystko po to, aby ten spektakl jeszcze mocniej wpisywał się w historię tego osiedla.

O programie Industriady 2018 pisaliśmy TUTAJ.

Zdjęcia pobrane z portalu www.czerwionka-leszczyny.pl:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj