Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żłobek w Leszczynach w budowie. Jest szansa, że będzie gotowy nieco przed czasem [FOTO]

Facebook Twitter

To będzie pierwszy, publiczny żłobek w Leszczynach. Miejsce znajdzie tam 75 maluszków z terenu gminy. Otwarcie planowane jest na jesień tego roku.

Żłobek w Leszczynach

Żłobek w Leszczynach to jedna z najbardziej wyczekiwanych w gminie inwestycji

Pogoda sprzyja budowlańcom, jest więc spora szansa, że nieco wcześniej niż pierwotnie planowano uda się zakończyć budowę pierwszego w gminie Czerwionka-Leszczyny publicznego żłobka. Inwestycja realizowana w dzielnicy Leszczyny, przy Zespole Szkół Specjalnych pierwotnie miała być gotowa w listopadzie tego roku, ale tempo realizacji prac jest dość dobre, przez co możliwe jest skrócenie tego terminu. – To wyczekana przez mieszkańców inwestycja – mówi Wiesław Janiszewski, burmistrz Czerwionki-Leszczyn:

Wiesław Janiszewski: Inwestycja jest już mocno zaawansowana, to dobrze, bo czuć taką niecierpliwość, a jednocześnie oczekiwania wszystkich rodziców.

W ramach zadania powstaje parterowy budynek żłobka, w którym zlokalizowane zostaną 3 oddziały żłobkowe, świadczące opiekę dla 75 dzieci do lat 3.

Wiesław Janiszewski: Trzy sale dla dzieci, dużo pomieszczeń jeśli chodzi o zaplecze, zaplecze sanitarne, kuchnia, wszystko to, co jest niezbędne do tego, by to miejsce było przyjazne.

W ramach zadania powstają także drogi wewnętrzne oraz miejsca parkingowe. Wszystko to pochłonie niemal 9 milionów złotych – wylicza Hanna Piórecka-Nowak, rzeczniczka Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny:

Hanna Piórecka-Nowak: Na budowę żłobka pozyskaliśmy ponad 3 miliony złotych. Całość inwestycji budowlanej kosztuje ponad 8,8 miliona złotych. Resztę środków przekazujemy z budżetu gminy i miasta. Pozyskaliśmy także ponad 2 miliony złotych już na samo funkcjonowanie miejsc opieki nad najmłodszymi mieszkańcami gminy.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024