Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Inspektorzy z ITD prowadzili działania kontrolne na autostradzie A1 [WIDEO]

Facebook Twitter

Wysokie kary finansowe po nocnych kontrolach ciężarówek na A1. Jazda z użyciem cudzej karty lub bez zalogowanej karty, używanie wyłącznika tachografu – to wykryte manipulacje, stosowane przez kierowców ciężarówek. Inspektorzy z ITD prowadzili działania kontrolne w kilku punktach na południowym odcinku autostrady A1.

fot.gitd.gov.pl

Kontrolowany był przede wszystkim czas pracy kierowców. Wykryto cztery przypadki stosowania przez kierującego magnesu. Ciężarówkę, w której instalacja tachografu została zmodyfikowana specjalnie przygotowanym „pendrivem”, skierowano do serwisu tachografów, gdzie został wymontowany i skonfiskowany. Czterech szoferów prowadziło swój pojazd bez zalogowania karty kierowcy, a dwóch zalogowało nie swoją kartę.

Teraz przewoźnikom, w pojazdach których wykryto nieprawidłowości grozi wysoka kara finansowa. Prowadzone, będą także postępowania wobec osób zarządzających transportem w przedsiębiorstwie. Dwóch kierowców trafiło w ręce policji w związku z grożącymi im zarzutami związanymi z manipulowaniem stanem licznika.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj