Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa cisza wyborcza. Przypominamy, czego nie wolno!

Facebook Twitter

Trwa cisza wyborcza. Choć II tura wyborów samorządowych nie odbywa się w całej Polsce, tylko w wybranych miejscowościach, to zakaz agitowania obowiązuje na terenie całego kraju.

Cisza wyborcza Dziś Dzień Flagi. Wywiesiliście już swoje?

Cisza wyborcza

Cisza wyborcza rozpoczęła się o północy, w nocy z piątku na sobotę (19/20.04.) i potrwa do zakończenia głosowania w niedzielę (21.04.). Lokale wyborcze zostaną zamknięte o godz. 21.00.

Oznacza, że nie można namawiać do głosowania na konkretnych kandydatów, nie wolno też wywieszać plakatów, rozdawać ulotek, organizować spotkań związanych z wyborami. W lokalu wyborczym zabronione jest eksponowanie symboli, znaków i napisów kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi. Cisza wyborcza obowiązuje też w Internecie.

Za złamanie ciszy wyborczej grozi grzywna od 20 zł do 5 tys. zł. Najwyższa grzywna, od 500 tys. zł do nawet 1 mln zł, grozi za publikację sondaży w czasie ciszy wyborczej. Chodzi zarówno o sondaże przedwyborcze, dotyczące przewidywanych zachowań wyborców lub wyników wyborów, jak i sondaże prowadzone w dniu głosowania.

W naszym regionie wójtów, burmistrzów i prezydentów w II turze wyborów będą mieszkańcy 16 miejscowości. Głosowanie rozpocznie się o 7.00.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024