Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jadą na wschodnią granicę. Pomoc Cieszyna dla migrantów

Facebook Twitter

Pojadą z pomocą na granicę z Białorusią. Pracownicy cieszyńskiego starostwa zebrali dary i pieniądze dla powstającego w Michałowie punktu pomocy dla migrantów. To efekt prośby o wsparcie, którą wystosował lokalny samorząd.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we współpracy z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i PCK oraz samorządem Michałowa uruchomiła centrum pomocy humanitarnej. Punkt zaczął działać dzisiaj (08.11) i całodobowo ma zaopatrywać medyków, organizacje pozarządowe i wolontariuszy w niezbędne dla imigrantów rzeczy. Jak mówi Radiu 90 Sylwia Pieczonka, na apel odpowiedzieli także pracownicy cieszyńskiego starostwa.

Sylwia Pieczonka: Pani wicestarosta Janina Żagan zaproponowała tutaj podczas obrad zarządu, ale też zaproponowała to ogólnie pracownikom, czy nie mieliby chęci wsparcia. Pracownicy zaczęli przynosić do nas rzeczy, które po pierwszej rozmowie pani starosty z panem burmistrzem Michałowa były nam potrzebne, czyli ciepłe ubrania, koce dla dzieci, dorosłych kobiet i mężczyzn. Podjęliśmy decyzję, że przeprowadzimy zbiórkę wśród pracowników starostwa. Nazbieraliśmy 2,4 tys. zł i z tych pieniędzy został zakupiony suchy prowiant.

Jak dodaje Sylwia Pieczonka, pocztą pantoflową mieszkańcy Cieszyna dowiedzieli się o akcji i zaczęli przynosić do starostwa potrzebne produkty. Do akcji dołączyła również czeska organizacja humanitarna oraz lokalne sklepy z powiatu cieszyńskiego.

Sylwia Pieczonka: Sami mieszkańcy zaczęli nam przynosić różnego rodzaju ciepłe rzeczy: kurtki, buty. Z czeskiej Charity też mamy bardzo dużo rzeczy i ten ich transport też jest naprawdę pokaźny.

Transport z pomocą dla migrantów z Cieszyna na wschodnią granicę ma wyruszyć we wtorek (9.11.) około południa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj