Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To jest fenomen w skali kraju. Waldemar Socha po raz siódmy złożył ślubowanie, a przewodniczący też od lat jest ten sam

Facebook Twitter

Waldemar Socha po raz siódmy już złożył ślubowanie jako prezydent miasta Żory. W tym mieście w ogóle nie lubią zmian, bo przewodniczącego Rady Miasta też mają tego samego i to od... 18 lat!

Waldemar Socha
Fot. UM Żory

Waldemar Socha złożył ślubowanie. Także w Żorach wczoraj (7.05) odbyła się inauguracyjna sesja nowej Rady Miasta i zaprzysiężenie prezydenta. Socha tym samym rozpoczął 7. kadencję na tym stanowisku. Przewodniczącym Rady Miasta jednogłośnie został wybrany Piotr Kosztyła, który zasiada w radzie od 26 lat, od 18 lat kieruje jej pracami.

W inauguracyjnej sesji wziął udział komplet 23 radnych oraz liczni goście. Obrady rozpoczęły się od krótkiego sprawozdania Cezarego Podsiadlika – przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Żorach, który podsumował minione wybory samorządowe w naszym mieście i życzył nowym radnym podejmowania dobrych decyzji. Następnie wręczył wszystkim radnym zaświadczenia o wyborach na Radnego Miasta Żory. Wręczył także zaświadczenia o wyborze na stanowisko Prezydenta Miasta Żory dla Waldemara Sochy.

Kolejnym krokiem był wybór Przewodniczącego Rady Miasta Żory. Jednogłośnie na tę funkcję wybrany został Piotr Kosztyła, który nieprzerwanie od 1998 roku sprawuje mandat radnego, a od 2006 roku także funkcję przewodniczącego Rady Miasta Żory.

Po wyborze przewodniczącego przyszedł czas na wybranie wiceprzewodniczących Rady Miasta Żory. Zostali nimi jednogłośnie wybrani Kamil Owczarek oraz Jacek Świerkocki.

Następnie radni zdecydowali o rozszerzeniu porządku obrad i podjęciu uchwał o liczebności i składzie osobowym komisji stałych Rady Miasta Żory. Radni zdecydowali, że w nowej kadencji działały będą takie same komisje, jak w poprzedniej.

  • Komisja Rewizyjna – przewodniczący Michał Miłek
  • Komisja Rozwoju Gospodarczego i Budżetu – przewodniczący Piotr Huzarewicz
  • Komisja Gospodarki Komunalnej – przewodniczący Krzysztof Mentlik
  • Komisja Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska – przewodnicząca Anna Ujma
  • Komisja Edukacji – przewodnicząca Anna Gaszka
  • Komisja Kultury, Sportu i Młodzieży – przewodnicząca Jolanta Hrycak
  • Komisja Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny – przewodnicząca Barbara Fiedor
  • Komisja Skarg, Wniosków i Petycji – przewodniczący Krzysztof Kurek

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024