Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak zaprogramować zegarki Casio? Odpowiadamy [materiał partnera]

Facebook Twitter

Firma Casio jest niekwestionowanym liderem wśród marek produkujących zegarki. W jej ofercie przeważają modele sportowe, jednak nie brakuje także klasycznych czasomierzy o ponadczasowym designie. Mimo zaawansowanych funkcji zegarki Casio są łatwe w obsłudze, z którą poradzą sobie nawet niedoświadczeni użytkownicy. Zobacz, jakie funkcje oferują i jak z nich korzystać.

Programowanie zegarków Casio krok po kroku

Kupując oryginalny czasomierz, dostaniesz w zestawie certyfikat autentyczności oraz instrukcję obsługi w języku polskim. Jest tak w przystępny sposób opisane, jak zaprogramować zegarek Casio męski i damski. W zasadzie cała procedura ogranicza się do wciśnięcia sekwencji przycisków, zamontowanych po obu stronach tarczy. Niektóre zegarki młodzieżowe wyposażone są w ekran dotykowy, wówczas funkcje ustawia się na wyświetlaczu.

Które sklepy sprzedają oryginalne zegarki Casio?

Na rynku dostępne są podróbki, które kuszą niską ceną. Nie możesz jednak oczekiwać od nich ani jakości, ani funkcji charakterystycznych dla markowych czasomierzy. Jeżeli chcesz zaoszczędzić, skorzystaj z oferty sklepu, który regularnie organizuje atrakcyjne promocje na zegarki Casio męskie i damskie – ZegarkiCentrum. Ponadto masz tam możliwość zakupu nawet najdroższej wersji zegarka Casio Edifice z opcją rozłożenia płatności na wygodne raty. Zaletą kupowania u sprawdzonych dystrybutorów jest to, że urządzenia dostarczane są kompletem dokumentów i instrukcją obsługi. Z jakich funkcji warto skorzystać w poszczególnych modelach?

Casio Retro Gold

Zegarek Casio Retro Gold

Ten kultowy model mimo prostej konstrukcji, oferuje wiele przydatnych funkcji. Zaliczają się do nich m.in. alarm, stoper, timer oraz datownik. Czasomierz Casio Retro Gold programuje się za pomocą przycisków umiejscowionych po obu stronach koperty. Zegarek wyposażony jest w mechanizm kwarcowy, dlatego nie wymaga ręcznego nastawiania. Dla prawidłowego działania wszystkich funkcji wystarczy tylko okresowo wymienić w nim baterię.

Zegarek Casio Edifice

Zegarek Casio Edifice

Kwestia programowania wygląda podobnie także w tym nowoczesnym czasomierzu. Zegarek Casio Edifice ma do dyspozycji bardziej zaawansowane technologie, takie jak panele solarne, chronograf czy datownik. Ustawia się go przy pomocy guzików, wciskając je w odpowiedniej kolejności, zmieniając tym samym programowane opcje. Zegarek Casio Edifice dzięki systemowi paneli słonecznych zapewnia długie działanie bez częstej wymiany baterii.

Zegarek z kompasem

Zegarek z kompasem

Innowacją we współczesnych czasomierzach jest zamontowanie precyzyjnego kompasu. Taka opcja dostępna jest przede wszystkim zegarkach młodzieżowych z serii G-Shock. Funkcja ta wspierana jest dodatkowo przez GPS, a panel solarny zapewnia urządzeniu nieprzerwane działanie przez długi czas. Zegarek z kompasem ustawia się za pomocą przycisków, ale to nie wszystko. Umożliwia on synchronizację ze smartfonem za pośrednictwem łączności Bluetooth. To sprawia, że zegarek możesz kontrolować i programować z pozycji swojego telefonu.

Zegarek Casio – czy to dobry wybór na pierwsze urządzenie

Niektórzy obawiają się nowoczesnych urządzeń, gdyż uważają, że nie mają wystarczających umiejętności do ich obsługi. Tymczasem nawet najbardziej funkcjonalne zegarki Casio męskie są proste w zaprogramowaniu, a korzystanie z dostępnych opcji jest bardzo zautomatyzowane. To sprawia, że czasomierze Casio są doskonałym wyborem na zakup pierwszego, nowoczesnego zegarka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022