Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ile kosztuje dobry smartwatch? [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Smartwatche, czyli inteligentne zegarki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród osób, które chcą monitorować swoje postępy treningowe, ale również użytkowników zainteresowanych innymi funkcjami tych gadżetów. Chętnie sięgają po nie osoby dorosłe, dzieci, młodzież, a nawet seniorzy. Obecnie oferta smartwatchy jest bardzo zróżnicowana, a dodatki te oferowane są przez wielu producentów. W związku z tym możemy znaleźć model, który spełni nasze oczekiwania, a także nie zrujnuje naszego domowego budżetu. Planując zakup inteligentnego zegarka, warto jednak wiedzieć, ile kosztuje dobry smartwatch. Czym kierować się przy jego wyborze i na jaki wydatek trzeba się przygotować? Podpowiadamy.

smartwatch
mat. nadesłany

W jakich cenach dostępne są smartwatche?

Obecnie dostępne na rynku smartwatche różnią się rozmiarami, funkcjonalnością, ale i ceną. Ta z kolei uzależniona jest przede wszystkim od konkretnej marki, modelu, a także funkcji, w jakie wyposażony jest inteligentny zegarek. Wersje o najprostszych parametrach z podstawowym wyposażeniem, dostępne są już nawet w cenach 200-300 zł. Bez problemu więc znajdziemy smartwatch do 500 zł (https://www.empik.com/pasje/jaki-smartwatch-do-500-zl-ranking-smartwatchy,133146,a), ponieważ w takich cenach dostępne są modele od różnych producentów, takich jak na przykład Xiaomi, Huawei, Garrett czy Amazfit. Droższe modele, które wyróżniają się wieloma zaawansowanymi funkcjami, wysoką wytrzymałością i nowoczesnym designem, mogą kosztować jednak nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego chcąc zaopatrzyć się w inteligentny zegarek, warto zastanowić się, jakim budżetem dysponujemy, a także, na jakich funkcjach nam najbardziej zależy i w jakim celu zamierzamy wykorzystywać ten przydatny gadżet.

Czym powinien wyróżniać się dobry smartwatch?

Dobry smartwatch powinien wyróżniać się funkcjami przydatnymi zarówno na co dzień, jak i podczas treningów. Oznacza to, że jeżeli inteligentny zegarek, ma nam towarzyszyć w trakcie ćwiczeń, wówczas ważne jest, by posiadał jak najwięcej różnych trybów sportowych. W jego menu powinniśmy znaleźć zarówno aktywności takie jak bieganie czy chodzenie po bieżni, ale także pilates, ćwiczenia siłowe, jogę, pływanie, taniec i wiele innych.

Taki gadżet powinien liczyć kroki, mierzyć puls, a także przebyty dystans. Ważne jest jednak, by monitorował on również nasz stan zdrowia. Dobre smartwatche wyposażone są także w funkcję asystenta snu, dzięki czemu wiemy, czy nasz organizm ma szansę dobrze się zregenerować, czy też nie. Wśród podstawowych funkcji dobrego smartwatcha wymienia się także możliwość odczytywania sms-ów oraz innych powiadomień, a nawet prowadzenia rozmów telefonicznych. Niektóre modele wyposażone w płatności mobilne.

Ile może kosztować dobry smartwatch?

Dobry smartwatch możemy znaleźć już w niższym budżecie, na przykład do 500 zł, jeżeli zależy nam tylko na podstawowych funkcjach takiego inteligentnego zegarka. Jeśli jednak stawiamy na model od znanego, renomowanego producenta i dodatkowo chcielibyśmy posiadać najnowszą wersję smartwatcha, wówczas musimy liczyć się z nieco większym wydatkiem, rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Wiele zależy również od materiałów, z jakich wykonany jest taki zegarek. Im lepszą wodoodpornością i pyłoszczelnością się on wyróżnia, a także im lepsze zostaną w nim zastosowane mechanizmy, tym koszt takiego produktu jest wyższy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024