Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jakie jest prawidłowe oznakowanie miejsc dla osób niepełnosprawnych? Prosta sprawa, wielki problem

Facebook Twitter

Z pytaniem o to, jak prawidłowo powinno być oznaczone miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych zadzwonił do nas słuchacz, który nie mógł zaparkować na terenie rybnickiego szpitala... I co się okazało? Że sama straż miejska ma z tym mały problem...

Miejsca przygotowane dla niepełnosprawnych zajęte były przez pojazdy bez specjalnej karty świadczącej o możliwości korzystania z tego przywileju. Mężczyzna zadzwonił więc do Straży Miejskiej w Rybniku:

Postanowiliśmy dowiedzieć się jak według przepisów powinno być oznakowane miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej. Zapytaliśmy nigdzie indziej jak w rybnickiej komendzie Straży Miejskiej:

– tłumaczy strażnik Marek Brydniak. Wynika z tego, że miejsca na terenie szpitala w Rybniku-Orzepowicach były oznaczone prawidłowo:

Po naszej interwencji, słuchacz Radia 90 został przeproszony przez strażników. Niestety w dniu zgłaszanej przez niego interwencji nikogo nie ukarano, bo kierowcy, którzy bezprawnie zajęli miejsca dla osób niepełnosprawnych odjechali już z parkingu. Dodajmy także, że nawet przed komendą Straży Miejskiej w Rybniku te miejsca są źle oznakowane:

Przypomnijmy, że za parkowanie na miejscu dla osoby niepełnosprawnej grozi mandat w wysokości 500 złotych i 3 punkty karne.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021