Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Środki finansowe z PEFRON dla mieszkańców powiatu dopiero na początku kwietnia

Facebook Twitter

Środki finansowe z PEFRON muszą najpierw spłynąć do powiatów, a dopiero potem zostaną rozdysponowane wśród osób przedstawiających faktury za zakupy.

Środki finansowe z PEFRON
fot.pixabay.com

Kiedy środki finansowe z PEFRON dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego?

Dopiero na początku kwietnia mieszkańcy z terenu wodzisławskiego powiatu mogą otrzymać środki finansowe z PEFRON, czyli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na dofinansowanie zakupów z ubiegłego roku czekać musimy kwartał – mówią nam zaniepokojeni mieszkańcy. O problemie w Radio 90 mówiliśmy już w grudniu, kiedy to okazało się, że skończyły się środki na 2023 rok i trzeba czekać na kolejną transzę. Na pieniądze czeka około 100 osób:

Grzegorz Strzebińczyk: Czekamy na środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i z reguły takie informacje o środkach otrzymujemy w okolicach koniec lutego.

Radio 90: Zwykle się czeka te trzy miesiące?

Grzegorz Strzebińczyk: Z reguły tak to wygląda, z racji tego, że jest potrzebny algorytm według którego PEFRON przyznaje konkretnym województwom, powiatom środki. I te osoby, które dokonały zakupów w zeszłym roku i mają faktury, powinny zawnioskować w tym roku i czekać aż się do nich odezwiemy, jeżeli będziemy już te pieniądze będziemy mieli, to będziemy je przekazywać. Faktury za zeszły rok jak najbardziej będą respektowane.

Grzegorz Strzebińczyk zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, podkreśla rozmowie z Arkadiuszem Żabką, że podział środków z PFRON-u musi zaakceptować Rada Powiatu. Robi to dopiero po wcześniejszym zaopiniowaniu przez Powiatową Społeczną Rade do spraw Niepełnosprawnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024