Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Tlenek węgla i wiele strażackich interwencji

Facebook Twitter

To nie był spokojny, długi świąteczny weekend dla strażaków w Jastrzębiu-Zdroju. Od soboty (30.03) Interweniowali ponad 20 razy, aż 9 interwencji dotyczyło tlenku węgla.

Tlenek węgla

Można by się spodziewać, że czujki tlenku węgla włączały się z powodu silnego wiatru i tak zwanej cofki, gdy wiatr wpycha z powrotem do przewodu kominowego spaliny. Tak było jednak tylko w dwóch przypadkach w sobotę (30.03) na Zielonej a w niedzielę (31.03) na Turystycznej. W pozostałych okazało się, że czujki ratowały życie lokatorów.

W mieszkaniach na Małpolskiej, Turystycznej, Kaszubskiej, Miodowej, Marusarzówny i Opolskiej urządzenia sygnalizowały podwyższony poziom czadu, ale strażacy zmierzyli tam 0 PPM. Jednak po sprawdzeniu innych mieszkań w pionie okazało się, że to tam są problemy z piecykami, są one niesprawne. W dwóch wypadkach mierniki strażaków pokazały ogromną wartość stężenia śmiertelnie niebezpiecznego gazu, ponad 1000 PPM. Zalecono nieużywanie piecyków do momentu wykonania ich przeglądów.

W jednym przypadku faktycznie potwierdzono niesprawny piecyk w mieszkaniach. Najważniejsza informacja jest taka, że we wszystkich zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Strażacy raz jeszcze apelują, by montować w mieszkaniach czujniki tlenku węgla.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj