Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policjanci z Pszczyny odnaleźli dziecko. 10-latek cały i zdrowy wrócił do rodziców

Facebook Twitter

Policjanci z Pszczyny odnaleźli dziecko, które po kłótni z rówieśnikami, zgubiło się w lesie. 10-latka chowającego się za drzewami zauważył jadący drogą mężczyzna, który powiadomił służby.

Fot. Policja Pszczyna

Policjanci z Pszczyny odnaleźli dziecko, które oddaliło się od grupy rówieśników i potem zgubiło w lesie. Chłopiec znajdował się w odległości około 1,5 km od najbliższych zabudowań. Zagubionego 10-latka, zauważył jadący drogą kierowca, a potem odszukali go stróże prawa, którzy przekazali 10-latka pod opiekę najbliższych.

To sytuacja z Pszczyny. Tamtejsi mundurowi, w minioną sobotę otrzymali  informację, że pewien mężczyzna jadący samochodem trasą pomiędzy Gostyniem, a Kobiórem, zauważył w lesie ukrywającego się za drzewami chłopca. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Przeszukując najbliższą okolicę, mundurowi odnaleźli dziecko.

Chłopiec znajdował się w odległości około 1,5 km od najbliższych zabudowań. Dziecko było zdezorientowane, a kontakt z nim bardzo utrudniony. Chłopiec nie odpowiadał na pytania i był nieufny. W celu ustalenia jego tożsamości, policjanci odwiedzili najbliższe domostwa, jednak nikt z mieszkańców nie zgłaszał zaginięcia ani nie poszukiwał dziecka na własną rękę. Mundurowi weszli w kontakt z dzielnicowym, lokalnymi jednostkami oświatowymi, lecz to także nie przyniosło efektu. Dopiero długotrwałe próby nawiązania rozmowy z chłopcem przyniosły pierwsze informacje.

Okazało się, że 10-letni mieszkaniec Raciborza, obraził się na rówieśników podczas zabawy i od nich odszedł. Kolejne działania sukcesywnie zbliżały policjantów do rozwiązania tej interwencji. Mundurowi ustalili, że do Komisariatu Policji w Orzeszu przyszli rodzice, którzy zgłaszają zaginiecie dziecka. Okazało się, że chodzi właśnie o odnalezionego chłopca. Chłopiec został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego. Okazało się, że jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, wobec czego 10-latek został przekazany pod opiekę najbliższych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj