Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Motocykle są wszędzie. Dwa zdarzenia z motocyklami w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Dwa niebezpieczne zdarzenia z udziałem jednośladów. Jak podała policja z Wodzisławia, do obu doszło na ulicy 1 maja w Skrzyszowie i w obu przypadkach, powodem było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jednośladowi.

Motocykle są wszędzie
fot.arc Radia 90

Motocykle są wszędzie

Policja apeluje o ostrożność, powtarzając hasło: motocykle są wszędzie. Tylko w ubiegłym roku na terenie województwa śląskiego doszło do 547 kolizji i 158 wypadków z udziałem motocyklistów, w których 12 osób poniosło śmierć, a 171 zostało rannych.

W sobotę (27.04.) tuż przed godziną 13 wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Skrzyszowie na ulicy 1 Maja. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący kią, 29-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem, 35-letniemu mieszkańcowi powiatu wodzisławskiego i doprowadził do zderzenia się pojazdów. Motocyklista z urazem nogi i ręki został przetransportowany do szpitala. Policjanci ustalili, iż uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Wodzisławscy śledczy będą teraz wyjaśniać okoliczności tego wypadku drogowego.

Kolejnego dnia, w niedzielę tuż po godzinie 13 wodzisławska Policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło również w Skrzyszowie, na ulicy 1 Maja. Policjanci na miejscu ustalili, że kierująca seatem, 42-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej motorowerem junak, którym jechała 55-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego wraz ze swoją córką. Na szczęście obrażenia poszkodowanych kobiet nie były poważne, policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizja drogowa. Sprawczynię ukarali mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, do jej konta doliczono 12 punktów karnych. Uczestniczki tej kolizji były trzeźwe.

Wodzisławscy policjanci kierują apel do kierowców, aby zwracali uwagę na jednoślady, których ze względu na sprzyjającą aurę jest na naszych drogach coraz więcej. Przypominamy, iż użytkownicy jednośladów są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Uwaga i wzajemny szacunek z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Niech bezpieczne drogi będą naszym wspólnym celem!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj