Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębska Spółka Węglowa sprzedaje ogródki działkowe!

Facebook Twitter

Za 3 mln 300 tysięcy złotych spółka wystawia do przetargu siedem ogrodów działkowych w Jastrzębiu i Mszanie o łącznej powierzchni ponad 34 hektarów. "Ich utrzymywanie się nam nie opłaca" - słyszymy w JSW. Działkowcy martwią się o swoją przyszłość.

Arkadiusz Żabka był w jednym z ogródków działkowych w Jastrzębiu.

Takich osób jak nasz rozmówca w Jastrzębiu są tysiące. Mimo to Jastrzębska Spółka Węglowa chce sprzedać działki, bo to dla niej nieopłacalne. Rocznie musi za nie płacić 180 tysięcy złotych podatku – przyznaje Katarzyna Jabłońska-Bajer rzeczniczka JSW:

Od wielu lat JSW próbowała rozwiązać problem. Sytuację utrudniają jednak przepisy. Zgodnie z ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych właścicielem takiego terenu nie może być przedsiębiorca, ale samorząd, stowarzyszenie lub skarb państwa – mówi rzecznik spółki:

Katarzyna Wołczańska, rzecznik jastrzębskiego magistratu zapewnia, że działkowcy mogą spać spokojnie. Zgodnie obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego na terenach ogródków działkowych nie może być prowadzona żadna inna działalność:

Jak dowiaduje się Radio 90 do przetargu ma przystąpić Polski Związek Działkowców. Informację te potwierdził nam Janusz Jaros prezes jednego z jastrzębskich ogródków:

Przetarg za ponad 3 tygodnie, 23 i 24 czerwca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj