Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Jestem zachwycona poziomem przygotowania tancerek”. Miraż i SPIN nagrodzone na zawodach tanecznych [FOTO]

Facebook Twitter

Zespół taneczny Miraż oraz Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z Wodzisławskiego Centrum Kultury zdobyły najwyższe miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży Dzieci Dzieciom - Bez Barier w Żorach.

fot.mat.prasowe WCK

W zawodach wzięło udział 15 tancerek Mirażu oraz 5 tancerek formacji Venus z Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN. Grupy na co dzień trenują w Wodzisławskim Centrum Kultury. Miraż prowadzony jest przez Lenkę Krčovą, Dominikę Pławną, Evegniyę Makeevą-Wyputę, Marcina Kosta oraz Izabelę Barską-Kaczmarczyk. KTT SPIN trenują Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki oraz Julia Gawlik. Zespoły z Wodzisławskiego Centrum Kultury co roku przywożą z zawodów złote, srebrne i brązowe medale plasując się zawsze w czołówce najlepszych zespołów w Polsce. Nie dziwi więc fakt, że i tym razem wodzisławskim tancerkom poszło znakomicie.

fot.mat.prasowe WCK

Grupa seniorek z Mirażu zdobyła złoty medal w kategorii mini formacje modern oraz złoty medal za mini formację w stylu show dance. Brązowy medal zdobyła duża formacja Mirażu w stylu jazz. Ponadto grupa seniorek za formację modern zdobyła tytuł Grand Prix całego konkursu. Drugą nagrodę Grand Prix zdobyła mini formacja juniorek w stylu jazz. Kolejne złoto powędrowało do duetu Martyna Brzoza i Emilia Krzyształa w stylu show dance oraz do duetu Hanna Łaciok i Ofelia Sobik w stylu jazz junior. Srebrny medal zdobył duet Nadii Gilner i Anny Kubicz w stylu jazz junior. Brązowy medal trafił do duetu seniorskiego Zuzanny Halfar i Marty Mołdrzyk za taniec w stylu jazz. W pokazach Mirażu zatańczyły Julia Wolny, Marta Mołdrzyk, Marta Witebska, Zuzanna Wójtowicz, Zuzia Halfar, Tosia Nowak, Emilia Krzyształa, Martyna Brzoza, Julia Michalska, Hanna Łaciok, Wiktoria Sobala, Ofelia Sobik, Anna Kubicz, Nadia Gilner oraz Wiktoria Erban.

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN a dokładnie formacja dziewczęca Venus wywalczyła srebrny medal za mix tańców latynoamerykańskich. W pokazie zatańczyły Aleksandra Bober, Oliwia Noczeńska, Paulina Roga, Emilia Szłyk oraz Klaudia Twardzik.

fot.mat.prasowe WCK

Chciałam z całego serca pogratulować sukcesów zespołowi Miraż i Venus. Jestem zachwycona poziomem przygotowania tancerek. Dziękuję instruktorom za ogrom pracy, profesjonalizm i pasję, którą zarażają dzieci i młodzież. Jestem dumna, że Wodzisławskie Centrum Kultury może pochwalić się tak znakomitymi młodymi artystami

– mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

28 listopada zespół taneczny Miraż wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury podczas Rodzinnych Spotkań z Teatrem. KTT SPIN z kolei przygotowuje się do świątecznego koncertu klubu, który WCK zaplanowało na grudzień.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj