JKH GKS przegrał z Cracovią

Trzeciej z rzędu porażki doznali hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. We wtorek (10.12.) w rozgrywanym awansem spotkaniu ekstraligi, podejmowali na Jastorze Comarch Cracovię. By wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka i rzuty karne.

W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Jastrzębianie prowadzili dwoma bramkami po strzałach Macieja Urbanowicza i Henri Auvinena, goście zdołali jednak wyrównać. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia a w rzutach karnych lepsi byli goście i to oni ostatecznie wygrali.

JKH GKS nadal zajmuje 2 miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Teraz przed zespołem piątkowy (13.12.) mecz na Jastorze z Naprzodem Janów, natomiast w niedzielę (15.12.) podopieczni Roberta Kalabera pojadą na wyjazdowe spotkanie do Torunia.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 2:3 k. (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1)
1:0 Urbanowicz (Sawicki, Jass) 17:11
2:0 Auvinen (R. Nalewajka, Sawicki) 28:02, 5/4
2:1 Kapica (Vachovec, Kruczek) 29:09, 4/5
2:2 Kapica (Bepierszcz, Vachovec) 52:13, 5/4
2:3 Mikula 65:00 (decydujący karny)

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Auvinen, Jass, Urbanowicz, Sawicki, R. Nalewajka – Jabornik, Górny, Kasperlik, Paś, Iossafov – Kostek, Radzieńciak, Ł. Nalewajka, Jarosz, Matusik – Michałowski, Gimiński, Wróbel, Kulas, Pelaczyk.

Cracovia Kraków: Koprziva – Jachym, Stebih, Mikula, Jeżek, Tvdoń – Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Vachovec, Kapica – Rompkowski, Gula, Bahensky, Domogała, Leivo – Pac, Dąbkowski, Gajor, Bryniczka, Kamiński.