JKH GKS Jastrzębie lepszy od lidera

Wczoraj (14.02) pokonał na wyjeździe najlepszy jak do tej pory zespół tego sezonu GKS Katowice 5:2. Spotkanie od początku do końca było zacięte i emocjonujące.

JKH GKS Jastrzębie

JKH GKS Jastrzębie – 66 punktów na koncie

W dwóch pierwszych tercjach skuteczniejsi byli jastrzębianie, którzy po 40 minutach prowadzili 4:0. W trzeciej odsłonie meczu zespół z Katowic zdobył dwa gole, ale gdy w końcówce dążąc do wyrównania, wycofał bramkarza, do pustej bramki trafił Emil Bagin, ustalając wynik meczu. Był to jego drugi gol w spotkaniu. Wcześniej trafiali Dominik Jarosz, Fin Tuukki Rajamaki i Dominik Paś.

Po świetnym meczu JKH GKS dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty. Zespół ma ich teraz 66 i nadal zajmuje czwarte miejsce w tabeli Tauron Hokej Ligi. Do trzeciego GKS-u Tychy traci 5 punktów. Co ciekawe obie drużyny zmierzą się już jutro (16.02) na Jastorze w meczu o przysłowiowych 6 punktów. Początek spotkania zaplanowano na 18.30.

14 lutego 2024, Katowice, 18:30
GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
0:1 Jarosz – Urbanowicz – Górny 12:38
0:2 Bagin – Kiełbicki – Spirko 13:42
0:3 Paś – MacEachern 28:56
0:4 Rajamaki – Urbanowicz 30:42
1:4 Sokay 49:21, 5/4
2:4 Koponen – Lehtimaki – Iisakka 50:02
2:5 Bagin 58:56, 4/5 (do pustej bramki)

JKH GKS Jastrzębie: Lacković – Górny, Wajda, Urbanowicz, Jarosz, Rajamaki – Viinikainen, Bagin, Spirko, Paś, Kolusz – Martiska, MacEachern, Izacky, Arrak, Ford – Kameneu, Pelaczyk, Kiełbicki, Zając.