Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JSW: ruszają rozmowy z mediatorem. To Longin Komołowski

Facebook Twitter

Były minister pracy Longin Komołowski ma być mediatorem w rozmowach związkowców z przedstawicielami zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dziś (2.02.) kolejna tura rozmów, ale też początek akcji protestacyjno-strajkowej we wszystkich kopalniach, wszystkich spółek.

Piątkowe (30.01.) rozmowy toczyły się bez udziału prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Jarosława Zagórowskiego, nie przyniosły żadnych rozstrzygnięć, a przypomnijmy, że to właśnie odwołanie prezesa JSW zdaniem związkowców może zakończyć trwający od środy strajk w kopalniach.

W piątek (30.01.) popołudniu związkowcy blokowali ronda w Jastrzębiu-Zdroju, dziś natomiast ma się rozpocząć czynna akcja protestacyjno-strajkowa w całym górnictwie. Jak czytamy w związkowym komunikacie: „Coraz trudniejsza sytuacja w Jastrzębiu wymaga solidarnego wystąpienia załóg wszystkich spółek górniczych.”

A zdaniem komitetu protestacyjno-strajkowego porozumienie jest możliwe, ale tylko wówczas gdy do negocjacji włączy się strona rządowa. Mówił o tym poranny gość Radia 90 Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności, TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj