Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Już ponad 90 książek zgłoszono do Nagrody Literackiej „Juliusz”

Facebook Twitter

Coraz więcej zgłoszeń, a czasu coraz mniej. W czwartek (23.02.) upływa termin przyjmowania zgłoszeń do rybnickiej nagrody literackiej "Juliusz". Do tej pory do magistratu przekazano ponad 90 tytułów! Górnośląska Nagroda Literacka "Juliusz" to ustanowione przez Prezydenta Miasta Rybnika wyróżnienie dla najlepszej książki spośród produkcji literackiej danego roku.

fot. facebook.com/rybnikeu

Nagrodę po raz pierwszy przyznano w 2016 roku podczas 47. Rybnickich Dni Literatury wydanej w 2015 roku książce „Kobro. Skok w przestrzeń” autorstwa Małgorzaty Czyńskiej.

Pierwsza edycja nagrody cieszyła się sporym zainteresowaniem – kapituła konkursu, którą tworzyli przedstawiciele ośrodków literackich i uniwersyteckich z różnych stron kraju, zapoznała się z ponad stu zgłoszonymi publikacjami!

Jest spora szansa na to, że ubiegłoroczna liczba zgłoszonych książek będzie w tym roku wyższa. Propozycje tytułów do nagrody można zgłaszać do 23 lutego, tymczasem do dzisiaj napłynęło już ponad 90 propozycji. Wśród nich znajdziemy zarówno prozę, jak i poezję, pozycje podejmujące tematykę wsi, małych ojczyzn, historii, kultury i wielu innych zagadnień.

Warto dodać, że Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku otrzymała po jednym egzemplarzu wszystkich tytułów. Książki będą niedługo dostępne!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj