Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Maria Pakulnis w Rybniku. Dzisiaj spotkanie w bibliotece

Facebook Twitter

Aktorka będzie po weekendzie gościem rybnickiej biblioteki. Przyjedzie, by opowiedzieć o książce „Moja nitka”. To zapis rozmowy z aktorką, w wywiadzie- rzece słodko- gorzko opowiada o życiu i swej aktorskiej karierze. Spotkanie w bibliotece w Rybniku w poniedziałek (5.02) o 18.00, wstęp jest wolny.

maria pakulnis w rybniku

Maria Pakulnis w Rybniku. Spotkanie dzisiaj (05.01) w bibliotece

„Moja nitka” jest zapisem rozmowy, jaką z aktorką przeprowadziła Dorota Wodecka, dziennikarka „Gazety Wyborczej” i „Wysokich Obcasów Extra”.

W tej słodko-gorzkiej opowieści o życiu i swej aktorskiej karierze, Maria Pakulnis zagląda w miejsca, do których nie chce się wracać pamięcią, konfrontuje czytelników i siebie z mrocznymi obrazami własnego dzieciństwa, dojrzewania, z żałobą i stratą. To emocjonalna, mądra i intymna rozmowa wrażliwych kobiet, w której każdy odnajdzie okruchy swoich doświadczeń.

Na spotkanie z Marią Pakulnis zapraszamy do Biblioteki głównej, 5 lutego o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Maria Pakulnis ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Debiutowała w czasie studiów w filmie Tadeusza Konwickiego „Dolina Issy” (1982). Występowała w awangardowym Teatrze Dramatycznym w Słupsku, a w latach 1981-2010 związana była kolejno z teatrami warszawskimi – Współczesnym, Dramatycznym i Ateneum.

Błyszczała u Konwickiego, Kieślowskiego, Trelińskiego, w dziesiątkach przedstawień, filmów i seriali. Jej twarz jest jedną z ikon kina moralnego niepokoju.

Obecnie występuje gościnnie w stołecznych teatrach Komedia i Kamienica. Przed kilku laty wróciła na duży ekran. Za drugoplanową rolę Hanny w filmie „Johnny” (2022) otrzymała Złotego Orła, Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej. Ma na swoim koncie także książkę kucharską pt. „Sceny kuchenne”, napisaną wspólnie z Januszem Mizerą, twórcą wielu konkursów kulinarnych i restauratorem.

Maria Pakulnis i jej nitka

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024