Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

KABAryjTON w Rybniku, czyli RYJEK wychodzi w miasto!

Facebook Twitter

Program tegorocznych Dni Miasta wzbogacony zostanie wyjątkowym wydarzeniem, jakiego w Rybniku jeszcze nie było. Jedna scena, cztery kabarety, 300 minut dobrej zabawy i 150% dozwolonej dziennej dawki śmiechu.

W niedzielę (19.06.) o godzinie 17:00, na scenie Amfiteatru Stadionu w Rybniku przy ul. Gliwickiej, wystąpią gwiazdy Rybnickiej Jesieni Kabaretowej: Kabaret Smile, Łowcy.B, Jurki, Kabaret Młodych Panów. Całość poprowadzą w duecie Ewa Błachnio oraz Mariusz Kałamaga.

W programie 5 godzin doskonałej zabawy, w tym skecze z Jubileuszowej 20. Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK. Na zakończenie fantastyczny pokaz sztucznych ogni. Nie może Was zabraknąć! Tym bardziej, że dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rzecz Fundacji PIĄTKA oraz na wsparcie rehabilitacji BOHDANA SMOLENIA.

Fundacja PIĄTKA (w organizacji) powołana została do życia przez Kabaret Młodych Panów. Głównym profilem działalności Fundacji jest animacja życia kulturalnego w regionie poprzez organizację różnych akcji, koncertów i festiwali takich jak KABAryjTON, Kosmiczny Mecz czy Festiwal Rybnicka Jesień Kabaretowa. Poprzez tego typu inicjatywy, a także działalność wydawniczą, fonograficzną i reklamową, wykorzystującą wizerunek Kabaretu Młodych Panów, Fundacja PIĄTKA pozyskiwać będzie środki przeznaczone na działalność statutową. Dzięki silnej, wypracowanej przez lata marce, a także stałej współpracy ze stacjami telewizyjnymi, Kabaret Młodych Panów poprzez działania Fundacji, zamierza aktywnie wspierać lokalne akcje charytatywne, mając na uwadze przede wszystkim osoby z problemami zdrowotnymi, podlegające leczeniu bądź rehabilitacji oraz rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

BOHDAN SMOLEŃ to legenda polskiej sceny kabaretowej, artysta znany jest z poznańskiego kabaretu Tey. Ostatnie lata poświęcił jednak pomaganiu innym ludziom – w Baranówku pod Poznaniem prowadzi Fundację Stworzenia Pana Smolenia i ośrodek hipoterapii. Teraz twórca fundacji sam potrzebuje pomocy. Od maja ubiegłego roku jest rehabilitowany w domu po trzecim, najcięższym udarze, który przeszedł na początku 2015 roku. Nie jest w stanie mówić ani chodzić, dlatego potrzebna jest kompleksowa rehabilitacja i pomoc psychologiczna, najlepiej w profesjonalnym ośrodku. Kabaret Młodych Panów wspólnie ze swymi przyjaciółmi ze sceny: Ewą Błachnio, Mariuszem Kałamagą i Kabaretami: Smile, Jurki oraz Łowcy.B postanowili pomóc swojemu Mistrzowi!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020