Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy będzie nowy stadion w Rybniku? Kuczera: miasto na to stać

Facebook Twitter

Będzie nowy stadion w Rybniku - zapowiedział w czasie prezentacji żużlowców ROW-u Rybnik prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Obiekt przy Gliwickiej - ma zostać gruntownie przebudowany.

Będzie nowy stadion w Rybniku
row.rybnik.com.pl

Czy  powstanie nowy stadion w Rybniku? To pytanie, po sobotniej prezentacji żużlowej zadają sobie kibice w całym mieście. W czasie imprezy w boguszowickiej hali na ekranie  w pewnym momencie zaczęto bowiem prezentować wizualizację nowego – przebudowanego – stadionu przy Gliwickiej 72. Obiekt – jak zapowiedział obecny na prezentacji prezydent Rybnika Piotr Kuczera miałby powstać etapami, w ciągu najbliższych kilku lat.

To nie będzie rok, czy dwa, nie od razu. Chcę tylko wiedzieć, czy to wam się podoba i prosić was o cierpliwość. Miasto na to stać

powiedział Piotr Kuczera.

Z jego słów wynikało, że jeszcze w pierwszym półroczu tego roku chciałby ogłosić konkurs dla architektów na projekt przebudowy stadionu. Istniejący przy Gliwickiej 72 obiekt nie ma zostać bowiem zburzony, a całkowicie przebudowany. Prezydent wspominał, że jeszcze przed końcem tego roku ma być gotowy projekt inwestycji.

To, co kibice zobaczyli na ekranie w czasie prezentacji, to był nowoczesny obiekt żużlowy, zadaszony i dwustopniowymi trybunami, salkami dla vipów. Zadaszone miałyby być całe trybuny oraz tor, a stadion z wizualizacji był łudząco podobny do nowoczesnej, toruńskiej Motoareny.

Temat modernizacji stadionu w Rybniku nie jest nowy, pojawia się zawsze wtedy, gdy żużlowcy zaczynają snuć plany awansu do Ekstraligi. Spółka zarządzająca bowiem rozgrywkami na najwyższym poziomie stawi bowiem przed klubami coraz bardziej wygórowane warunki jeśli chodzi o zaplecze meczowe, stadion. A tym miejskiemu obiektowi przy Gliwickiej coraz trudnej sprostać. I o tym też w czasie prezentacji żużlowców ROW-u Rybnik prezydent też mówił. Czy stadion rzeczywiście urządzony zostanie po nowemu przekonamy się zapewne po wyborach samorządowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024