Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Na bis ciepcie lajbiki”. Polecą? Sprawdźcie to! Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza na kabaret

Facebook Twitter

Sztefa i Brajan z rodziną będą bawić publiczność w Rybniku. W czwartek (11.04.) w Teatrze Ziemi Rybnickiej dwa występy kabaretu "Zdolni i Skromni", który od jakiegoś czasu jest w "Wielkiej Śląskiej Trasie".

fot. FB/ Zdolni i skromni

Skecze z życia wzięte, swojskość, prawdziwość i spontaniczność.

Będzie śmiesznie

zapewnia Łukasz Żak.

Łukasz Żak: Przede wszystkim myślę sobie, że my w ogóle jako Polacy, Ślązacy uwielbiamy się śmiać z siebie. Pod warunkiem, że to nie jest o nas, tylko o kimś innym. Jak udajemy, że chodzi o sąsiada, bo wtedy jest najlepiej. Ale rzeczywiście polityka jest, tam gdzieś, to wszystko krąży. Ale tak naprawdę to większość życia to jednak spędzamy na tym, co nas dotyka tak blisko, prawda? Tu syn, tu córka, tu żona, tu właśnie sąsiad, tu coś w pracy. To nas dotyczy najbardziej.

Obecny w skeczach tego kabaretu jest też język śląski:

Łukasz Żak: Oczywiście, nie z przesadą jakąś, jest tam kilka takich skeczy. Oczywiście zawsze pytamy na początku, czy jest widownia w zupełnie śląska, czy wszyscy „gadają”, czy rozumieją, czy nie. No i oczywiście zdarzają się osoby tzw. gorole, ale świetnie sobie radzą. Poza tym no z kogoś się trzeba trochę ponabijać. Program jest dla wszystkich zupełnie. Czy ktoś „godo” czy nie „godo”. Ale myśla, że taki rych tych fajny śląski widz kabaretowy to bydzie ja, durch zadowolony. Dobrze powiedziałem? Bo jestem „krojcokiem” to się przyznam. Ale, ale tak Ślązacy są bardzo zadowoleni jak wracają do domu.

„Na bis ciepcie lajbiki” to tytuł programu, do zobaczenia w czwartek (11.04.) w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024