Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kamieniem w karetkę w Radlinie. Policja szuka sprawcy [FOTO]

Facebook Twitter

"Czy to wina pandemii czy ludzkiej bezmyślności?" Pyta nasz słuchacz, informując o zdarzeniu z Radlina. Wczoraj (8.03.) przed 19.00 ktoś zniszczył karetkę pogotowia ratunkowego. Potwierdza to policja, która prowadzi dochodzenie w sprawie przestępstwa.

fot.słuchacz Radia 90

Kiedy załoga karetki była w trakcie wizyty w jednym z domów przy ulicy Rymera, ktoś rzucił kamieniem w stronę pojazdu. Zniszczona została szyba przedziału medycznego, która rozbiła się w drobny mak. Funkcjonariusze nie mają wątpliwości, że sprawca zrobił to celowo. Kamień leżał koło karetki, nie ma więc też wątpliwości w jaki sposób doszło do zniszczenia samochodu.

Trwa postępowanie w tej sprawie, poszukiwani są świadkowie, którzy mogą pomóc w namierzeniu sprawcy. Przy okazji tej sprawy wrócił temat zniszczenia karetki w Pszowie. Mówiliśmy o tym w Radiu 90.

Okoliczności były podobne, bo miało do niego dojść także w trakcie wizyty ratowników u chorego. Jak sprawdziliśmy, postępowanie śledczych zmierza ku końcowi, policjanci w tym przypadku już wykluczyli, że był to efekt zabawy wiatrówką, a tak przypuszczano na początku. Wszystko wskazuje na to, że nie było tu udziału osób trzecich, czyli nie było przestępstwa, a zniszczenie było na skutek wypadku losowego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj