Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kiedy odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Tokio?

Facebook Twitter

Wczoraj zdecydowano, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się w przyszłym roku.

Fot. michaelwedermann \ pixabay.com

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ugiął się pod naciskiem sportowców trenerów i narodowych federacji i w związku z pandemią koronawirusa zdecydował o przesunięciu Olimpiady na przyszły rok. Spotkania siatkówki miał prowadzić w Tokio polski arbiter, pochodzący z Żor, Wojciech Maroszek. Jak ocenia podjętą decyzję?

Nie ma co dyskutować. Jest to wyjątkowy czas dla całego świata. Pandemia jakiej nasza generacja nigdy nie przeżyła, także trzeba zaakceptować tą decyzje. Rzeczywiście dla sportowców w tej chwili bardzo trudno było się przygotować, a wiele dyscyplin nie miało jeszcze zakończonego procesu kwalifikacji do igrzysk. Przy odwołanych zawodach, nie wiadomo właściwie jak można by wybrać tych, którzy mieli by rywalizować w Tokio. Także uważam, że decyzja słuszna.

Wczorajsza decyzja zatrzymała przygotowania, a z dnia na dzień nabierały one tempa – dodaje Wojciech Maroszek. Kolejne rozpoczną się od nowa za rok.

Przygotowania były bardzo zaawansowane, już nawet przygotowano dla mnie identyfikator, dokumenty podróży itd. Szczerze mówiąc, nie wiem czy pojadę. Być może nominacja dotyczyła tego roku, być może będzie jakiś inny proces. Część kolegów – to nie dotyczy akurat mnie – jest w takim wieku, że muszą zakończyć karierę sędziowską w tym roku, także zobaczymy czy federacja cała się będzie od nowa wybierać, zobaczymy.

Przypomnijmy, że Wojciech Maroszek jest również przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dlatego ma najświeższe informacje dotyczące zawieszonych rozgrywek siatkarskich w Polsce. Czy wiadomo już jakie decyzje zapadną w tej sprawie?

Z tego co wiem, decyzja ma być podjęta na dniach i raczej zmierza ku temu, że zakończymy sezon. Rzeczywiście trudno przewidywać ile czasu będziemy musieli czekać na to, żeby móc wznowić rozgrywki, ale to już po decyzjach administracyjnych, tu mówimy o kilku tygodniach, jeżeli nie o dłuższym okresie. Dla samego sportu to też jest to specyficzna sytuacja, że sezon już jest przerwany na kilka tygodni, jeszcze mielibyśmy ponad miesiąc czekać. Więc zespoły wróciłyby w zupełnie innej formie niż widzieliśmy w czasie rozgrywek.

Wczoraj już podjęto ostateczną decyzję o zakończeniu rozgrywek w pierwszych i drugich ligach kobiet i mężczyzn. Jaka będzie klasyfikacja drużyn dowiemy się po decyzjach w najwyższych ligach, wtedy można będzie określić od górnych po dolne ligi które zespoły spadają, które awansują.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021