Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Nowe obostrzenia w całej Polsce. Wyjaśniamy szczegóły

Facebook Twitter

Wyjście z domu tylko w/s zawodowych, jeśli jesteś wolontariuszem lub by załatwić codzienne sprawy. To najważniejsze reguły, jakie obowiązywać będą już od środy (25.03.). Obostrzenia wprowadzono na razie do Wielkanocy, w związku ze wzrostem potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Bez problemów poruszać będą mogli się, ci, którzy prowadzą swoją firmę, gospodarstwo rolne czy muszą dojechać do pracy. Można zrobić zakupy związane ze swoją zawodową działalnością. Nowe przepisy nie dotyczą wolontariuszy, którzy działają na rzecz walki z koronawirusem i pomagają przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu.

Każdy z nas będzie mógł wykupić lekarstwa, pójść do lekarza, opiekować się bliskimi, czy wyprowadzić psa. Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

W autobusie może być tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących. Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będzie można jednak spotykać z najbliższymi. Będzie można udać się na uroczystość religijną, ale nie będzie mogło w niej uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób- wyłączając z tego osoby sprawujące posługę, tu chodzi o pogrzeby czy śluby.

Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj