Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowcy, noga z gazu! Śnieżne zawieje także na drogach regionu

Facebook Twitter

Ślisko, a w czasie śnieżnych zawiei ograniczona widoczność. Kierowcy, noga z gazu. Jak informuje śląska policja, tylko dziś (16.01) na trasach województwa doszło do 113 zdarzeń drogowych. Ważna informacja: nikt nie został ranny.

fot.slaska.policja.gov.pl

Śnieżne zawieje na drogach

Za drogówką powtarzamy prośby o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. To właśnie zbyt szybka jazda i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem największej ilości zdarzeń na zimowych trasach.

Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odległość, po jakiej od wciśnięcia hamulca zatrzyma się pojazd. Szybko zapadający zmrok wpływa niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania, a także na naszą sprawność psychofizyczną. Przy złej pogodzie widoczność jeszcze bardziej się pogarsza. W takich warunkach kierowcy często nie są w stanie dostrzec pieszego ubranego w odzież w ciemnych kolorach. Dlatego zachęcamy wszystkich pieszych do noszenia elementów odblaskowych. To może uratować życie!

Zalegający na nadwoziu i szybach śnieg oraz lód może skutecznie utrudniać poruszanie się pojazdem. Policjanci przypominają, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. Nie może naruszać też porządku ruchu na drodze i narażać kogokolwiek na szkodę. Pamiętajmy więc, aby przed wyjazdem zadbać o stan naszego pojazdu, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo własne, jak i innych uczestników ruchu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj