Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne wsparcie dla szpitali w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Kolejne wsparcie finansowe dla szpitali w powiecie wodzisławskim. Do radnych trafi wniosek o zgodę na przekazanie dla lecznic dotacji w wysokości 524 tys. zł. To kolejna w ostatnich decyzja o wsparciu powiatowych szpitali.

fot. www.powiatwodzislaski.pl

Przed tygodniem została udzielona pożyczka w wysokości 155 tys. zł. Głosowanie w tej sprawie na najbliższej sesji. Jeśli radni wyrażą zgodę, wsparcie Powiatu dla PPZOZ sięgnie tylko wskutek dwóch ostatnich decyzji poziom 680 tys. zł.
Pieniądze zostaną wykorzystane na wymianę zewnętrznej sieci ciepłowniczej, sieci c.w.u. wraz z węzłami cieplnymi i regulatorami pogodowymi oraz termomodernizację szpitalnych budynków w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2021.

Projekt polega na realizacji prac termomodernizacyjnych ograniczających straty ciepła oraz podnoszących sprawność instalacji centralnego ogrzewania w budynkach PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim, w których prowadzona jest działalność medyczna oraz wspomagająca o charakterze administracyjno-technicznym. Prace obejmą m.in. docieplenie przegród budowlanych (stropodachy, ściany zewnętrzne, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej), montaż układów pomiarowych i automatyki pogodowej z zaworami regulacyjnymi na przyłączu sieci co. Dodatkowo w obydwóch lokalizacjach prowadzona będzie modernizacja zewnętrznej sieci c.o. i c.w.u. przez wymianę rurociągów i ich izolacji oraz modernizacja pomieszczeń węzłów cieplnych wraz z wymianą wymienników ciepła z armaturą i układem regulacji. Obiekty w Rydułtowach zyskają także na modernizacji kotłowni rezerwowej (wymiana technologii parowej na wodną). Efektem działań będzie spadek zużycia energii cieplnej i obniżenie kosztów eksploatacji budynków.

Inwestycją objęte są obiekty: Oddziału Pediatrycznego, laboratorium analitycznego, Pogotowia Ratunkowego, byłej administracji, warsztatu oraz archiwum Szpitala w Rydułtowach, a także budynki: administracji, byłego Oddziału Neurologii, dawnego klubu opieki nad dziećmi oraz byłej interny I w Szpitalu w Wodzisławiu Śl.

Aktualnie prowadzone są prace przy obiekcie byłego Oddziału Chorób Wewnętrznych nr 1 w Wodzisławiu Śl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj