Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żłobek w Wiśle już powstaje. Otwarcie placówki jeszcze w tym roku

Facebook Twitter

Żłobek w Wiśle -  ruszyły prace przy tworzeniu pierwszej publicznej placówki tego typu w mieście.

nowe przedszkole w Stanowicach
Fot. Pixabay

Jedyny żłobek w Wiśle – to była prywatna placówka

W Wiśle rozpoczęły się prace nad powstaniem publicznego żłobka, który będzie w stanie przyjąć 20 dzieci. Placówka będzie mieścić się w budynku szkoły podstawowej nr 1, usytuowanej w samym centrum kurortu. Obecnie trwają prace nad przebudową i adaptacją odpowiednich pomieszczeń. Jak informuje PAP  prace budowlane są już w trakcie, a niedługo rozpocznie się montaż instalacji oraz prace wykończeniowe.

Planowane zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na czerwiec. Otwarcie żłobka jest planowane na przełomie trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku. Burmistrz Wisły, Tomasz Bujok, podkreśla, że koszt utworzenia placówki przekracza 2 miliony złotych. Miasto pozyskało na ten cel wsparcie w wysokości 717,2 tys. zł z Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności oraz 96,7 tys. zł z budżetu państwa. Pozostała część finansowania pochodzi z budżetu gminy.

Do tej pory w Wiśle funkcjonował jedynie jeden prywatny żłobek. W mieście, które zamieszkuje ponad 11,1 tys. mieszkańców, istnieje więc pilna potrzeba stworzenia dodatkowej publicznej infrastruktury przedszkolnej.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024