Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kolejny przystanek dla wystawy poświęconej Tramwajowi Cieszyńskiemu

Facebook Twitter

Nadarza się kolejna okazja by zapoznać się z wszystkimi 12 "przystankami tramwajowymi", które zaprezentowane zostały w ramach projektu "Tramwaj Cieszyński wrócił". Do końca września wystawa dostępna jest w galerii Půda w Czeskim Cieszynie znajdującej się w Ośrodku Kultury KaSS Střelnice.

Na wystawie możemy zobaczyć archiwalne fotografie i pamiątki po Tramwaju Cieszyńskim, oraz autorskie teksty poświęcone miejscom i osobom, o których warto pamiętać przy okazji wspomnień o tramwaju.

Po raz pierwszy wystawa została zaprezentowana w ostatnim dniu sierpnia w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie, w miejscach gdzie niegdyś znajdowały się przystanki tramwajowe. W tym samym dniu zorganizowano także pokaz wideomappingu jako jedno z działań kluczowych projektu „Tramwaj Cieszyński wrócił”. Na początku września wystawa zaprezentowana została w galerii Ceglanej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury COK Dom Narodowy w Cieszynie, a obecnie przekroczyła Olzę i zatrzymała się w KaSS „Střelnice”.

Chcieliśmy, aby nasza dwujęzyczna wystawa podróżowała po różnych miejscach i oprócz wspomnień na temat Tramwaju Cieszyńskiego, prezentowała także kulturalne dziedzictwo Euroregionu Śląska Cieszyńskiego – informuje Petra Slováček Rypienová, dyrektorka wykonawcza stowarzyszenia Człowiek na granicy.

Wystawa jest dostępna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj