Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś przypada trzecia rocznica śmierci aspiranta Michała Kędzierskiego. Zginął na służbie

Facebook Twitter

Trzy lata temu w Raciborzu zastrzelony został policjant, mundurowi przypominają o śmierci Michała Kędzierskiego.

trzecia rocznica śmierci aspiranta Michała Kędzierskiego

Dziś (4.05.) przypada trzecia rocznica śmierci aspiranta Michała Kędzierskiego, który 4 maja 2021 roku zginął na służbie z rąk bandyty

Aspirant Michał Kędzierski urodził się w 1978 roku, służbę rozpoczął 30 grudnia 2011 roku na stanowisku kursanta Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Następnie w okresie od sierpnia 2012 roku do października 2014 roku pełnił służbę w Zespole Patrolowym w Komisariacie Policji w Kuźni Raciborskiej. Od 15 października 2014 roku ponownie pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu, zarówno w pionie prewencji, jak i kryminalnym. Od 1 września 2020 roku był referentem Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji tej jednostki.

4 maja 2021 roku pełnił służbę na terenie miasta Racibórz, w dwuosobowym patrolu umundurowanym, w oznakowanym radiowozie. O godzinie 7:57, na polecenie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, został skierowany na ul. Chełmońskiego. Mężczyzna, w przebraniu policjanta miał jeździć samochodem, miał też być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Podczas interwencji nagle wyciągnął broń i oddał strzał w kierunku mundurowego. W wyniku postrzału policjant poniósł śmierć na miejscu.

Pośmiertnie awansowany na stopień aspiranta, odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Krzyżem Zasługi za Dzielność” oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj