Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Konkurs „Szlak wolności” w Jastrzębiu-Zdroju. Do zgłoszenia prac zostały 2 tygodnie

Facebook Twitter

Za dwa tygodnie upływa termin zgłaszania prac do konkursu "Szlak Wolności". Ogłosił go jastrzębski magistrat, a chodzi o przygotowanie opisu trasy, która ma nawiązywać do solidarnościowej tradycji miasta.

To co powinno znaleźć się w projekcie to np. powstawanie Jastrzębia-Zdroju, budowa kopalń, napływ mieszkańców czy strajki zwieńczone podpisaniem Porozumienia Jastrzębskiego. Cenne są też anegdoty, historie mieszkańców, opowieści dotyczące czasów PRL-u i wszystko to, co zdaniem uczestników pozwoli w ciekawy sposób pokazać ten element historii miasta.

Trasa poprowadzi od pomnika Porozumienia Jastrzębskiego, przez kościół na górce, oś. Gwarków do jaru w Moszczenicy, gdzie zlokalizowane będzie Centrum Dziedzictwa Postindustrialnego. Propozycja punktów przystankowych ma tworzyć atrakcyjny szlak turystyczny oraz zwięzły opis.

Prace konkursowe można przesyłać do 1 marca. Projekt ścieżki turystycznej wraz z własnoręcznie podpisaną kartą zgłoszenia i oświadczeniem (skan) należy przesłać na adres e-mail turystyka@um.jastrzebie.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021