Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prace konserwatorskie z miejską dotacją. Można składać wnioski i starać się o dodatkowe pieniądze

Facebook Twitter

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mogą się starać o miejską dotację na prace konserwatorskie. Do rozdysponowania jest ponad 65 tysięcy złotych.

Dotacje na prace konserwatorskie
Fot. UM Jastrzębie

Jastrzębianie mogą już składać wnioski o dotacje na prace konserwatorskie. Ruszył nabór dokumentów potrzebnych do udzielenia dofinasowania.

Do końca marca podmioty posiadające tytuł prawny do zabytku mogą składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru na 2024 rok. Wnioski można składać w kancelarii Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój lub przesłać do Wydziału Kultury. Wysokość środków publicznych na realizację zadań przy zabytku wpisanym do rejestru wynosi ponad 65 tys. złotych.

Wnioski można składać w kancelarii Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, al. Piłsudskiego 60 (pokój 020, budynek A), lub przesłać na adres: Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój al. J. Piłsudskiego 60, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

Wysokość środków publicznych na realizację zadań w zakresie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków wynosi 65.100,00 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące udzielania dotacji znajdują się w Uchwale Nr VII.83.2012 r. Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Wniosek do pobrania na stronie internetowej UM w Jastrzębiu TUTAJ

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024