Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus na Śląsku. Cztery nowe przypadki, w tym dwa z naszego regionu

Facebook Twitter

Wśród najnowszych przypadków, o jakich informuje Urząd Wojewódzki w Katowicach, są dwie osoby z naszego regionu. Na Śląsku odnotowano 30 przypadków zakażenia koronawirusem, hospitalizowane są 54 osoby, 1703 osoby objęte są kwarantanną, a 5534 – nadzorem sanitarnym.

Młody mężczyzna z powiatu raciborskiego przebywa w izolacji domowej. Jak ustalił sanepid, miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Jego stan jest dobry, a jako że chorobę przechodzi bezobjawowo, lekarz chorób zakaźnych zdecydował, iż mężczyzna może leczyć się w domu.

W izolacji pozostaje też młody mężczyzna z Rudy Śląskiej. On również miał kontakt z osobą zakażoną, jego stan też jest dobry. Podobnie jest w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu rybnickiego, która, po zbadaniu przez lekarza chorób zakaźnych, przebywa w izolacji domowej. Jej stan jest dobry.

We wszystkich tych przypadkach warte podkreślenia jest to, że mieszkańcy nie wykazywali większych objawów schorzenia i za zgodą specjalistów mogli pozostać w domach, aby tam kurować się przez dwa najbliższe tygodnie. Oczywiście wszyscy są w stałym kontakcie i pod opieką lekarzy chorób zakaźnych.

Czwartą osobą zarażoną jest starszy mężczyzna hospitalizowany w Chorzowie, którego stan jest średni (pacjent ma zapalenie płuc). Wszystkie osoby, z którymi pacjenci mieli kontakt, zostały objęte przez służby sanitarne ścisłą kwarantanną domową.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj