Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik nie sprostały Widzewowi Łódź. Przegrały 61:79 [FOTO]

W minioną sobotę (6.11.) rybniczanki podejmowały niepokonany w tym sezonie zespół z Łodzi. Przegrały 61:79. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, drugą RMKS przegrał wysoko. Zbudowanej przewagi Widzew nie oddał już do końca meczu, ostatecznie sięgnęła ona 18 punktów.

Starałyśmy się zagrać jak najlepiej ale na renomowanego rywala niestety to nie wystarczyło

– mówiła po meczu rozgrywająca RMKS-u:

Paulina Majda: Dawałyśmy z siebie wszystko, niestety nie udało się. Myślę, że w pewnym momencie brakło nam pomysłu na grę, przeciwnik to wykorzystał, bardzo łatwo poszło. Kilka kontr i wynik mamy taki jaki mamy. Myślę, że troszkę nam głowa siadła i nie dałyśmy rady, ale mam nadzieję, że w meczu rewanżowym im pokażemy, bo od początku meczu była walka, z meczu na mecz jesteśmy coraz bardziej zgrane i idzie nam coraz lepiej, jeszcze pokażemy na co nas stać.

Przyczyny porażki analizował trener zespołu z Rybnika:

Grzegorz Korzeń: Gramy 5-6 dobrych minut, nagle trafia się jedna czy dwie minuty, gdzie popełniamy błędy seryjnie i to jest niestety problem. Ciągle się borykamy z tymi kłopotami związanymi ze skutecznością, które wynikają z tego, że my ciągle szukamy lepszej pozycji niż ta, która się urodziła aktualnie. Na poziomie pierwszej ligi nie ma kilku sytuacji, które się urodzą pod rząd, trzeba wykorzystywać każdy najmniejszy błąd i nam tego jeszcze brakuje.

Dodajmy, że najskuteczniejsza w zespole z Rybnika była w meczu zdobywczyni 19 punktów, Ewelina Najduch. RMKS zajmuje 10 miejsce w tabeli grupy B 1 ligi. W najbliższą sobotę (13.11.) rybniczanki zagrają na wyjeździe z Wisłą CanPack Kraków.