Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Krajobraz po burzy w regionie. Powalone drzewa i uszkodzone budynki [WIDEO]

Facebook Twitter

Ponad 650 odbiorców bez prądu wciąż o poranku w Rybniku. Dziś (24.03.) awaria ma zostać usunięta. W wielu miejscach cały czas usuwane są skutki burzy, jaka wczoraj (23.03.) przeszła nad regionem.

fot. słuchaczka Radia 90

Krajobraz po burzy w regionie

Najwięcej interwencji odnotowali strażacy w powiecie cieszyńskim: głównie to były powalone drzewa, w 4 przypadkach uszkodzone budynki gospodarcze.

Do północy trwały utrudnienia na szlaku kolejowym jednotorowym Kaczyce – Cieszyn Marklowice. Słup trakcyjny opierał się o sieć trakcyjną. Wstrzymano ruch pociągów i wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Blisko 20 razy interweniowali strażacy z Wodzisławia: głównie wyjeżdżali do połamanych konarów drzewa, w zasadzie na terenie całego powiatu wodzisławskiego, np. w Syryni, Olzie, Rogowie, w Wodzisławiu drzewa połamały się na cmentarzu przy ulicy Pszowskiej. W Jastrzębiu po przejściu frontu burzowego było 8 wyjazdów. W powiecie raciborskim – 2, to były złamane konary w Ligocie Książęcej i Turzu.

Film z cmentarza z ul. Pszowskiej przesyła nam słuchaczka

Trudna sytuacja była na terenie całego województwa śląskiego:

W związku z silnym wiatrem w województwie śląskim strażacy odnotowali 452 zdarzenia. Najwięcej interwencji prowadzili w powiatach cieszyńskim, bielskim mieście Bielsko-Biała, Katowicach i powiecie gliwickim. Na skutek silnego wiatru uszkodzonych zostało prawie 40 dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Dwie osoby zostały poszkodowane. Do zdarzenia doszło w Myszkowie, gdzie podczas Jarmarku Wielkanocnego podmuch wiatru przewrócił jeden z pawilonów handlowych. W działania zaangażowanych było prawie 500 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, ponad dwa tysiące strażaków.

podsumowuje Aneta Gołębiewska, rzeczniczka śląskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj