Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Księżniczka na puszce groszku” w wykonaniu nauczycieli z Pielgrzymowic

Facebook Twitter

"Księżniczka na puszce groszku" w wykonaniu nauczycieli z Pielgrzymowic. Grono pedagogiczne przygotowało przedstawienie w gwarze śląskiej, była to dość swobodna interpretacja bajki pt. "Księżniczka na ziarnku grochu".

fot. pawlowice.pl

Szersza widownia mogła go zobaczyć w czasie Wiosennych Spotkań z Folklorem.

Na scenę trafiła „Królewna na ziarnku grochu”, ale trzeba przyznać, że w dość swobodnej interpretacji. Królewicz (ks. Marcin Makula) był niedorajdą, który poza swoją kolekcją guzików świata nie widzi. Jego ożenek spędza natomiast sen z powiek nadopiekuńczej Królowej Matce (Izabela Pilis) i nieco gapowatemu Królowi (gościnnie Grzegorz Pakura). Królewicz z matką wyruszają więc do okolicznych królestw, aby znaleźć prawdziwą księżniczkę. Niewątpliwie największą furorę zrobiła nad wyraz dobrze zbudowana księżniczka w niebieskiej sukience (Andrzej Pilis). Jednak żadna z księżniczek nie spełniła oczekiwań Królewicza.

Na szczęście w pałacu czekała jeszcze jedna – ta najprawdziwsza, która przez warstwę materacy i poduszek wyczuła puszkę groszku podłożoną przez przebiegłą matkę. Do ślubu ostatecznie i tak nie doszło, bo księżniczka szybko zorientowała się, że Królewicz woli guziki. Bajka nie byłaby bajką, gdyby nie morał – lepiej zwracać uwagę na ludzi niż guziki, a w dzisiejszych czasach kneflem może być komputer albo telefon komórkowy. Spektakl zakończył się owacjami na stojąco.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj