Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kubańska potańcówka na przystani kajakowej

Facebook Twitter

Jutro (9.08.) w Raciborzu, nad Odrą wystąpi Yaremi Kordos. To wokalistka pochodząca z Hawany, dobrze znana w swoim kraju, zespół z którym koncertuje teraz tworzą muzycy pochodzący z Kuby. Muzyczne spotkanie nad Odrą w piątek (9.08.) o godzinie 20.00, wstęp wolny.

www.raciborz.pl

Yaremi Kordos urodziła się w Hawanie. Ukończyła szkołę muzyczną Amadeo Roldan w klasie gitary. W wieku 19 lat rozpoczęła swoją wokalną przygodę w jednym z najlepszych miejsc na Kubie – „Show Macumba Habana”. W 2004 roku została zaproszona do Polski przez Jose Torresa jako wokalistka w jego zespole. Występuje gościnnie w zespołach takich jak eMBand czy The Cuban Latin Jazz. Koncertuje również poza granicami Polski z zespołem Habana Tradicional, Cubanache, Show Havana Nigths. Wzięła udział jako jurorka w programie telewizyjnym „Śpiewajmy Razem. All Together Now”.

Zespół z którym koncertuje Yaremi Kordos tworzą muzycy pochodzący z Kuby. Od kilku lat występują w całej Polsce, tworząc magiczne wydarzenia w rytmie Latino, z prawdziwą kubańską nutą. Wstęp wolny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022