Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cosplay w Rybniku. Kolorowi ludzie z całej Polski zjechali na konwent Aicon. Zobacz nasze zdjęcia [FOTO]

Facebook Twitter

Cosplay w Rybniku. W ten weekend (16-17.03) odbywa się konwent Aicon 2024. W Zespole Szkół Technicznych spotykają się fani Japonii i cosplay z całej Polski. Na ulicach Rybnika, w rejonie bazyliki zrobiło się bardzo kolorowo! Zobaczcie to na zdjęciach i posłuchajcie o tym niezwykłym hobby.

Cosplay w Rybniku

Cosplay w Rybniku

Cosplay to artystyczne hobby, w ramach którego osoby nazywane cosplayerami tworzą przebrania i wcielają się w jakąś postać. Jak usłyszała przy Zespole Szkól Technicznych w Rybniku, gdzie odbywa się konwent Aicon, reporterka Radia 90, do Rybnika zjechali cosplayerzy z całej Polski, sporo było także mieszkańców naszego regionu: z Wodzisławia, Jastrzębia czy Świerklan, posłuchajcie co mówią o swoim hobby:

Cosplay w Rybniku

Wiele osób przyjechało na Aicon do Rybnika z rodzicami.

Jestem tu jako wsparcie i ochrona córki, przebrałem się, bo na takie imprezy przebranie to mus.

– mówi Radiu 90 ojciec cospleyerki z Krakowa:

Młodzi ludzie przebierają się, bo chcą pokazać, to czego nie mogą w zwykłym życiu. Na takich konwentach czują się w jednej załodze, jakby w jednej rodzinie.

Cosplay w Rybniku

Zobacz nasze zdjęcia:

Cosplay w Rybniku

Cosplay w Rybniku. Konwenty Aicon odbywają się już od 10 lat

Konwenty odbywają się już od prawie dziesięciu lat w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku. Wydarzenie przyciąga co roku około 2 tysięcy ludzi z całej Polski oraz krajów sąsiadujących. Impreza zajmuje się głównie promowaniem kultury japońskiej i dobrej zabawy wśród młodzieży i nie tylko. Jej celem jest również poszerzenie wiedzy i zainteresowań wśród osób młodych.

– czytamy na stronie rybnickiego konwentu.

Cosplay w Rybniku

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj