Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Lekcja Śpiewania Patriotycznego w Cieszynie. Wydanie wirtualne

Facebook Twitter

To będzie 18. Lekcja Śpiewania Patriotycznego w Cieszynie. Wyjątkowa, bo nie na rynku w radosnej atmosferze, ale wirtualnie na profilu Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy”. 11 listopada będzie można śpiewać przed komputerami w domach.

Dotychczas regularnie spotykaliśmy się na cieszyńskim Rynku aby posłuchać, a także wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne, piosenki żołnierskie, legionowe, które są nieformalnym nośnikiem historii Polski. Chętnie śpiewaliśmy pieśni opisujące historię naszego kraju, a często również emocje towarzyszące poszczególnym wydarzeniom, jednostkowe losy i potrzeby tych, którzy brali w nich udział. Są dla nas cenne, bo stanowią pamiątką po ludziach, którzy oddali życie za wolną Polskę, a niektóre z nich stały się wręcz jedyną mogiłą poległych bezimiennych żołnierzy. Dziś, kiedy cały świat toczy heroiczną walkę z niewidzialnym wrogiem – wirusem- SARS-CoV-2, zmuszeni jesteśmy świętować inaczej.

– pisze Janina Cichomska za Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Śląska Cieszyńskiego, który jest organizatorem spotkań z patriotycznym śpiewaniem.

Jedno jest pewne: Koronawirus nas nie pokona. Razem go zwyciężymy! Czasy epidemicznej izolacji przeminą i wtedy na powrót będziemy mogli wspólnie świętowaćnarodowe rocznice i cieszyć się w pełni odzyskaną wolnością obywatelską.

Oto śpiewnik!  NIEPODLEGŁA NIEPOKORNA (2020)

XVIII Lekcja Śpiewania Patriotycznego odbędzie się wirtualnie na profilu Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy” COK w serwisie facebook. Honorowy Patronat nad XVIII Lekcją Śpiewania objął: Starosta Powiatu Cieszyńskiego, Mieczysław Szczurek.

PROGRAM ONLINE:
  • 10.00 – Nabożeństwo ekumeniczne – transmisja online z Kościoła Jezusowego
  • 12.00 – Przemówienie Burmistrz Miasta Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz online
  • 12.10 – Lekcja Śpiewu Patriotycznego online
Transmisje online będą dostępne na żywo na profilu Cieszyńskiego Ośrodka Kultury w serwisie facebook.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj