Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Maseczki nowym elementem naszego wizerunku

Facebook Twitter

Maseczki stają się nieodłącznym elementem naszego wizerunku. Od czwartku (16.04.) mamy obowiązek zakrywania ust i nosa, dlatego każdy szuka dla siebie odpowiedniej.

fot.Anestiev/ pixabya.com

Najważniejsze, by spełniała swoją podstawową funkcję, czyli chroniła nas przed zakażeniem.

I choć w dobie walki z koronawirusem trudno jest mówić o modzie, to jednak pomimo wszystko zwracamy uwagę na kolory i wzory

– mówi Bożena Lazar, właścicielka Przedsiębiorstwa Odzieżowego „Lazar” z Rybnika.

Urzędy państwowe, instytucje i zakłady pracy wybierają maseczki profesjonalne, czyli w stonowanych kolorach. niebieskim, ciemnozielonym, biały, czarny. Natomiast klient indywidualny wybiera maseczki, które pasują do jego wizerunku. Czyli gama kolorystyczna jest tutaj bardziej rozszerzona, tworzą tutaj różne wzory, kwiatuszki i takie odważniejsze kolory wiosenne. Są to paski, kratki i odważniejsze wzory.

Kolorowe maseczki, z różnego rodzaju wzorami, wybierają głównie młodzi ludzie:

Głównie młodzież, natomiast widzę też bardzo duży trend w wybieraniu maseczek czarnych. Wydawałoby się, że jest to kolor smutny, ale cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Są naszywane jakieś ozdoby, żeby ten kolor nie był taki smutny. Są ozdobione kamieniami, gadżetami i to przede wszystkim wybierają kobiety.

Skoro maseczki będą nam towarzyszyć przez jakiś czas, czy będziemy je dopasowywać do naszego stylu, naszego wizerunku?

Myślę, że maseczki będą stanowiły niestety nieodłączny element naszego stroju i można przez odpowiedni wybór jej podkreślić swoją osobowość i niekoniecznie traktować tego jako zło konieczne.

Wzrost zapotrzebowania na maseczki i cała sytuacja związana z pandemią zmusiła rybnicką firmę do zmiany profilu działalności. „Lazar” też szyje maseczki:

Decyzję musiałam podjąć prawie natychmiast. Bo to było nasze być, albo nie być. Z szycia garniturów i garsonek całkowicie przebranżowiliśmy się w ciągu jednego dnia. Cała nasza produkcja skupiła się na szyciu tak potrzebnych maseczek. Nie byliśmy na to kompletnie przygotowani, nie dysponowałam  żadną tkaniną, która nadawałaby się na tego rodzaju produkcję. Ale  szybko te braki uzupełniłam a moja załoga stanęła na wysokości zadania za co przy tej okazji chciałam jej bardzo serdecznie podziękować.

Maseczka, która przede wszystkim ma poprawić naszą ochronę przed koronawirusem, może też być elementem stylizacji. Obserwując to, co dzieje się na świecie, do swoich kolekcji dodały je już takie domy mody, jak: Gucci, Chanel, Dior i Louis Vuitton. W maseczkach fotografują się też gwiazdy muzyki, filmu i celebryci.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024