Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Maski z Chin dla Bielska i Cieszyna

Facebook Twitter

165 tysięcy maseczek sanitarnych z Chin trafiło do Bielska-Białej. Trafią one w pierwszej kolejności do szpitali, domów pomocy społecznej i służb mundurowych.

Kolejne 20 tysięcy czeka na dostawę. Ale skorzystają też korzystający z usług Szpitala Śląskiego w Cieszynie, bo tam również trafia dary. Część maseczek prezydent Bielska-Białej podarował naszej placówce – mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Zadzwonił do mnie Pan prezydent Jarosław Klimaszewski prezydent Bielska-Białej z informacją, że dostarczone w ostatnim czasie maseczki z Chin, zostaną również przekazane do cieszyńskiego szpitala. Bardzo dziękuję Panie prezydencie za ten gest.

Jak dodaje burmistrz Cieszyna, wspólnie z samorządowcami z Bielska-Białej, zaoferowali staroście cieszyńskiemu pomoc finansową na zakup aparatu PCR służącego do wykonywania badań na obecność koronawirusa. Urządzenie trafi do Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Będzie służyło nie tylko mieszkańcom z terenu powiatu cieszyńskiego, ale również całego regionu.

Zdecydowaliśmy w piątek, że wspólnie z Panem starostą bielskim, z Panem starostą cieszyńskim, Pan prezydent i ja, będziemy finansować zakup urządzenia do badania, do testów na koronawirusa. Urządzenie to ma się znaleźć w cieszyńskim szpitalu. Bardzo dziękujemy za taką deklaracje, za takie decyzje. Myślę, że to pomoże mieszańcom zarówno powiatu bielskiego jak i powiatu cieszyńskiego.

Urządzenie ma zostać zakupione początkiem kwietnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj