Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Masz pomysł na promocję czytelnictwa? Biblioteka w Cieszynie ogłasza konkurs

Facebook Twitter

Biblioteka w Cieszynie czeka na pomysły mieszkańców, które pozwolą wypromować czytelnictwo. Są na to pieniądze, trzeba tylko wpaść na dobry pomysł.

Biblioteka w Cieszynie zachęca do udziału w konkursie

Warsztaty czy spotkania autorskie, a może mini koncerty? Biblioteka w Cieszynie ma pieniądze na działania promujące czytelnictwo i ogłasza konkurs. Damy je komuś, kto ma „pomysł”- mówi Beata Parchańska, koordynatorka projektu „Bliżej książki, bliżej siebie” w bibliotece w Cieszynie.

Beata Parchańska: Brzmi bardzo tajemniczo, ale jest to bardzo fajna inicjatywa dla  społeczności lokalnej. W konkursie może startować każdy, kto chce poczuć się koordynatorem, ma pomysł na inicjatywę, której celem jest promocja czytelnictwa, czy działania wokół książki, takie proczytelnicze, które z kolei mają stworzyć nową społeczność wokół biblioteki.

Beata Parchańska podpowiada jakie inicjatywy można zgłosić do konkursu:

Beata Parchańska: Warsztaty rękodzielnicze, warsztaty pisania, mogą to być spotkania autorskie, koncerty, wszystko to, co w jakiś sposób wiąże się z promocją czytelnictwa. Te działania mogą się odbywać nie tylko w bibliotece, mogą się odbywać w przestrzeni wokół, mamy wspaniałe księgarnie – Księgarnię Piastowską, „Kornel i przyjaciele”, mamy skwer Ireny Sendlerowej, mamy Plac Teatralny. To mogą być i eventy rodzinne, mini koncertu, tu gdzieś, wokół biblioteki można coś fajnego zrealizować.

Pomysły na inicjatywę edukacyjno-animacyjną można zgłaszać  do 3 kwietnia. Każdy może przyjść do biblioteki, by skonsultować swój pomysł:

Beata Parchańska: Oczywiście udzielamy informacji w bibliotece miejskiej w Cieszynie, w czytelni, w oddziale dla dzieci, również na naszej stronie www.biblioteka.cieszyn.pl, facebooku i instagramie bibliotecznym. Natomiast zapraszamy również na spotkania konsultacyjne, które odbędą się 11, 18 i 25 marca w godzinach  10-13. Wtedy będzie można się spotkać osobiście ze mną – z koordynatorem projektu. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, to spróbujemy je rozwiązać i podpowiem też, jak zrobić, żeby było fajnie.

W konkursie na inicjatywy oddolne pod hasłem „Bliżej książki, bliżej siebie” w ramach programu Blisko do rozdania jest 21 000 zł. Biblioteka w Cieszynie wybierze 3 projekty, każdy dostanie po 7 tysięcy złotych.

Celem programu jest wzmocnienie roli biblioteki jako „trzeciego miejsca”, jednoczącego lokalną społeczność poprzez działania w obszarze szeroko rozumianej kultury. W ramach projektu wydzielona część budżetu przeznaczona jest na realizację pomysłów oddolnych. Inicjatywy mogą być realizowane w postaci warsztatów, zajęć, spotkań, wystaw, koncertów, imprez, konkursów itp.

REGULAMIN KONKURSU: Regulamin konkursu na inicjatywy oddolne

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024