Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital Śląski w Cieszynie uruchamia dzienny oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży!

Facebook Twitter

Nareszcie będzie odpowiednia pomoc psychiatryczna dla dzieci i młodzieży. Szpital Śląski w Cieszynie uruchamia oddział psychiatryczny - dzienny - dla najmłodszych mieszkańców regionu.

Szpital Śląski w Cieszynie
www.powiat.cieszyn.pl

Szpital Śląski w Cieszynie chce wspierać najmłodszych mieszkańców

Pomoc psychiatryczna dla dzieci i młodzieży w Cieszynie. Jeszcze w marcu Szpital Śląski zapewni specjalistów dla młodych mieszkańców powiatu. To odpowiedź na ogromną potrzebę w tym zakresie i brak wsparcia. W lecznicy już został uruchomiony oddział dzienny psychiatryczny, rehabilitacyjny. Stopniowo prowadzona jest kwalifikacja pacjentów oraz ich pogłębiona diagnostyka, która ma służyć dostosowaniu programu terapeutycznego do ich potrzeb.

Wyposażane są też sale terapeutycznych dla oddziału. Już w drugiej połowie marca pacjenci w wieku 13-18 lat będą objęci codzienną terapią grupową, terapią zajęciową, konsultacjami indywidualnymi oraz opieką lekarza psychiatrii. Maksymalna liczba nastolatków w grupie będzie wynosić 15 osób. Planowany pobyt młodych pacjentów to 6 miesięcy, po każdych 3 miesiącach pobytu na oddziale będzie przeprowadzana ocena funkcjonowania dziecka pod kątem nasilenia objawów oraz możliwości powrotu do jego codziennych obowiązków.

Celem oddziału jest wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży, którzy borykają się z obniżonym nastrojem, lękiem, autoagresją, brakiem motywacji do działania zarówno w szkole, jak i w życiu rodzinnym i rówieśniczym. Młodzież nie radzi sobie z wymaganiami współczesnego świata i o tym od dłuższego czasu alarmują psychiatrzy. Na przełomie kwietnia i maja Szpital Śląski w Cieszynie będzie uruchamiał Poradnię Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży. Obecnie są na etapie zatrudniania pracowników.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024