MKKS Rybnik nadal niepokonany

Jak burza idą w tym sezonie koszykarze drugoligowego MKKS-u Rybnik. Wygrali wszystkie cztery rozegrane do tej pory spotkania i prowadzą w tabeli grupy C.

mkks rybnik

W minioną sobotę (14.10) rybniczanie pokonali na wyjeździe GTK AZS Gliwice 87:76. Mecz zaczęli źle, ale z minuty na minutę grali coraz lepiej, na przerwę schodził prowadzać 6-cioma punktami. Po wyrównanej trzeciej kwarcie w czwartej nie dali szans rywalowi i wygrali. Najskuteczniejsi w zwycięskiej drużynie byli Kacper Wydra, który zdobył 22 punkty, 21 rzucił Marcin Kosiorowski.

Dzięki wygranej ich drużyna została liderem w swojej grupie, choć podkreślmy, ma jedno spotkanie mniej rozegrane od rywali. Kolejny mecz rybniczanie rozegrają w najbliższą środę (18.10) we własnej hali, przeciwnikiem będzie Iskra Częstochowa (pocz. godz. 19:30).

GTK AZS Gliwice – MKKS Rybnik 76 : 87 (18:20, 19:23, 26:19, 13:25)

MKKS Rybnik: Senastian Kołowrot 3 pkt; Marcin Kosiorowski 21 pkt; Piotr Kawczyński 10 pkt, 6 zb, 5as; Adam Anduła 12 pkt, 10 zb; Kacper Wydra 22 pkt, 6 as; Jan Czorny 3 pkt; Karol Jagoda 9 pkt, 8 zb; Tymoteusz Krok 0 pkt; Kacper Szybiński; Adrian Ścieszka 7 pkt; Dawid Biela; Karol Rakszawa.