Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Motoryzacyjna gratka w prezencie od biblioteki i Ibuk Libra

Facebook Twitter

Czemu mały fiat podskakiwał przed Wigilią? Za co powinniśmy kochać syrenki? I jak zwykły Polak zdobywał auto? We wrześniu raciborska biblioteka oraz platforma IBUK Libra proponują czytelnikom książkę Piotra Ambroziewicza „Auta dla nas, auta dla mas”. Ten i pozostałe 2246 e-booki można wypożyczyć za darmo, bez wychodzenia z domu!

fot.LubosHouska/ pixabay.com

Dzięki samochodom i za pośrednictwem samochodów Czytelnik pozna życie codzienne, politykę i sytuację ekonomiczną Polski Ludowej. Opisywane przez autora pojazdy są zarazem bohaterami historii – czasem śmiesznej, czasem strasznej, a czasem wręcz absurdalnej. Jest to barwna książka, dziennikarska. Historia motoryzowania ludzi władzy i zwykłych ludzi w Polsce Ludowej nie bez przymrużenia oka. Książka będzie pasjonującą lekturą dla każdego odbiorcy, a szczególnie dla poszukiwacza absurdów z punktu widzenia perspektywy społecznej. Znajdą w niej także coś dla siebie miłośnicy historii Polski Ludowej, wielbiciele dziejów motoryzacji historycy poszukujący materiału źródłowego (cytaty z prasy, literatury, filmów).

Książka jest dostępna jako prezent do 30 września. Aby wypożyczyć książkę i inne pozycje, konieczny jest jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022